نیشــــــابه! (قسمت دوم)

۱۵م تیر, ۱۳۹۸ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

کوکاکولا+ پپسی: دسیسه گری، غارتگری، و قتل مردم جهان

گزارش «تشکیل اجتماع آمریکای شمالی» در سال ۲۰۰۵، مو به مو، یک پارچه شدن کانادا، ایالات متحده و مکزیک در یک اَبَرکشورِ مشابه اتحادیه اروپارا تشریح می  کند. برخلاف میل مردم آمریکا، این دستور کار به آهستگی آماده و بسط داده شده است.

شما نه تنها می  توانید پپسی و کوکا را به عنوان اعضای سرمایه سالار این سازمان  های پنهانی و مداخله گر بیابید، بلکه می  توانید دیگر اعضای آن را نیز مشاهده کنید. کسانی مثل جی پی مورکان در دوران رونق فعالیت «بارون  های سارق»، نه از روی عشق خود به تجارت، راه آهن و فولاد و در مورد پپسی و کوکا، نوشیدنی  های غیر الکلی، بلکه به منظور بهره برداری از حجم کلانی از ثروتی که آن  ها از طریق انحصارهای ملی و جهانی شان تولید می  کنند، در این نهادها مشارکت دارند.

میزان ثروت برخی از این شرکت ها با حجم و رفاه برخی ملت ـ دولت ها رقابت می کند. [...] چرا ما اصرار داریم منابع جمعی  مان را در جیب  های آن  ها سرازیر کنیم تا آن  ها آب قندِ طعم دار به ما بدهند؟ بسیاری از افراد به مقررات و سیستم مالیاتی اشاره می  کنند که ما را از تولید و فروش نوشابه در سطح محلی منع می  کند؛ چون در وهله نخست، چنین مقرراتی، زاده همین شرکت  های بسیار با نفوذ است. برای تحریم و کنارگذاشتن آنها از چرخه تجارت، دلایل دیگری نیز وجود دارد.

تهدید سلامتی مردم

دلیل دیگر برای تحریم پپسی و کوکا این است که هر چیزی که آن  ها به فروش می  رسانند، برای سلامتی شما به شدت زیان بار هستند. نگاهی به فهرست تولیدات آن  ها، ردیفی از آشغال  های پر شکر، آلوده به برخی سموم، انباشته از مواد نگه دارنده و دارای ترکیبات شیمیایی زیان بار و پُر از نمک را نشان می  دهد. البته هر کسی این اختیار را دارد که شیوه زندگی خود را انتخاب کند، ولی اگر به یک دلیل دیگر برای تحریم این شرکت  ها احتیاج دارید، شک نکنید که بدون آنها زندگی سالم  تری خواهید داشت.

 خط تولید پپسی

فهرست کاملی از پیوندهای لازم به وب سایت های تک تک محصولات این شرکت را در اینترنت می  توانید پیدا کنید. خودتان را گول نزنید. شرکت پپسی فقط «کولای-دندان فاسدکنی»که به خاطر نامش، آن را می  نوشید، به شما نمی  فروشد. پپسی، تهیه کننده این محصولات نیز هست:

نوشیدنی  ها: ای ام پی، آکوآفینا، گاتورید، لیپتون، استارباک کافی، تروپیکانا و بسیاری دیگر.

مواد خوراکی: لیز، دوریتوز، توسیتوز، چی توز، فریتوز، سان چیپز، همه محصولات کواکراوتز، رافلز و بسیاری دیگر.

خط تولید کوکاکولا

به صراحت بگویم، فهرست محصولات کوکاکولا، بسیار بالا بلندتر از آن است که بتوان آن را در یک صفحه جای داد. شما می  توانید برای آگاهی از زوایای امپراتوری بزرگی که این شرکت بنا کرده است، خودتان به وب سایت  های آن  ها سری بزنید؛ از جمله به  مارک  های مختلف این  شرکت که در گوشه و کنار جهان، پراکنده  اند. برخی محصولات این شرکت عبارتند از: برایت اند ارلی، فیوز، پلی، برن، فانتا، زیرو، ایلی، جورجیا و وایو.

 سخن آخر

همان  طور که می  بینید، کمابیش هر چیزی که میل می  کنید از محصولات این دو شرکت هستند و در غیر این صورت، به احتمال زیاد، متعلق به یک شرکت غول پیکر دیگر طرفدار جهانی سازی یعنی نستله است یا از طریق وال مارت به دست شما می رسد. (خود وال مارت نیز یکی از اعضای شورای روابط خارجی است.) فهرست بسیار طولانی محصولات متعلق به این دو شرکت که در سطح جهان یافت می شوند، معیاری واقعی را به دست ما می  دهد که با کمک آن، دامنه و عمق آلوده شدن این سیاره با آلاینده های شرکتی را اندازه  گیری کنیم. این محصولات کمابیش تک تک ابعاد زندگی ما را زیر نفوذ خود گرفته اند و بسیاری از انسان های ناآگاه به کلی به آن ها وابسته شده  اند و با این کار، به طور کامل، خود را در اختیار آن  ها قرار داده  اند. شاید شما اغوا شوید و تحریم آن  ها یا ایستادگی و مقاومت در برابر آن ها را بیهوده بدانید؛ دست ها را بالا ببرید و در برابر آن ها تسلیم شوید؛ اما باور کنید همیشه می توانید تمام چیزهایی را که بدنتان به راستی به آن ها نیاز دارد، در سطح محلی پیدا کنید. آب های تصفیه شده، محصولات تولید شده محلی و سبزیجات باغچه خانگی نه تنها برای خودتان، بلکه برای جامعه  تان نیز بهتر هستند. اگر جاذبه  ای را که فهرست یاد شده به همراه دارد، درک می  کنید، باید این را نیز درک کنید که هیچ بهانه  ای برای ریختن پول خود در کیسه این امپراتوری  های پهناور و شرور ندارید.

شک نکنید؛ بدون کوکا، پپسی و محصولاتی که آن  ها عرضه می  کنند، می  توان زندگی کرد. هیچ کدام از محصولات فهرست یاد شده برای ادامه زندگی شما، حیاتی نیستند. حتی بطری  های آب [متعلق به این شرکت  ها] از نظر اقتصادی و اجتماعی، از سیستم  های تصفیه آب با کیفیت یا تولید کننده  های اتمسفری آب، گران تر تمام می شوند. در نهایت ما مجبور خواهیم شد وابستگی خود را به شرکت  هایی همچون وال  مارت، تارگت و شرکت  های نفتی بزرگ و غیره قطع کنیم. این کار را با به گورستان فرستادن این شرکت ها و جایگزین کردن محصولات آن  ها با بدیل های سالم و محلی می  توان آغاز کرد.۵

محمدجواد نعمتی

پاورقی

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۵٫ همان


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر


5 + = 12