دانشمند کُشی (قسمت اول)

۱۵م دی, ۱۳۹۷ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

هنگامی که یوگنی یوسییف به خانه اش نزدیک شد، اتومبیل سیاه رنگ، با سرعت تمام از کمینگاه خود بیرون آمد؛ با شدّت او را زیر گرفت؛ چرخ های اتومبیل از روی پیکرش گذشت؛ راننده با دنده عقب دوباره او را زیر چرخ گرفت و سپس برای سومین بار از روی پیکر نیمه جانش عبور کرد.
اشاره: خبر ترور و شهادت دکتر علی محمد شهریاری – دانشمند هسته ای – از سوی موساد را همه جهانیان شنیدند. مردم ایران نیز با اندوه، پیکر خونین دکتر را تا آستان مبارک حضرت صالح بن موسی کاظم (ع) تشییع کردند؛ درحالیکه، لا اله الا الله و مرگ بر اسرائیل می گفتند! زیرا، تروریست های صهیونیستی دکتر را هنگامی که بی دفاع درون اتومبیلش نشسته بود، به قتل رساندند. اما واقعیت اینست که هنوز، عمق جنایت ترور یک دانشمند و اندیشمند، آن هم فقط به دلیل علم و اندیشه از سوی مدعیان قوم برگزیده! درک نشده است. برای درک بهتر ریشه های اینگونه ترورها، لازمست نمونه های دیگر و مشابه را بشناسیم تا به عمق دشمنی و جنایت صهیونیست ها پی ببریم.

مرا با اتومبیل «سیاه» کشتند!
عصر روز دهم فوریه سال ۱۹۹۰ دستان جنایتکار صهیونیسم، بار دیگر از آستین درآمد تا نقشه ترور یکی از برجسته ترین نویسندگان و اندیشمندان را اجرا کند. آن هنگام، اتومبیل «سیاه» رنگ با چراغ های خاموش گوشه خیابانی که به خانه یوگنی یوسییف منتهی می شد در انتظار بازگشت او به منزل کمین کرده بود. به محض نزدیک شدن یوسییف به خانه، ناگهان اتومبیل «سیاه» از توقفگاه خود بیرون جهیده، با شدت با او برخورد کرده و از روی بدنش عبور می کند. سپس به عقب برگشته و دوباره پیکر نیمه جان مرد را از زیر چرخ هایش می گذراند. برای سومین بار اتومبیل «سیاه» از روی جنازه می گذرد و با شتاب صحنه را ترک می کند.
یوگنی یوسییف با گفتن مرا با اتومبیل «سیاه» کشتند، آخرین کلمات عمرش را به زبان می آورد. سپس بیهوشی عمیقی را در یکی از بیمارستان های مسکو آغاز کرده و سرانجام در ۱۵ فوریه برای همیشه با زندگی وداع می کند.

بیانیه؛ تراژدی و شایعه پراکنی ها!
مرگ یوسییف بازخورد گسترده ای در سطوح مختلف مردم، اصحاب رسانه و دولتمردان در پی داشت و اعتراضات مردمی و راهپیمایی های چشمگیری به دنبال آن شکل گرفت. وزارت کشور اتحاد جماهیر شوروی سابق به ناچار بیانیه ای در این زمینه صادر کرد که دو روز بعد (۱۷ فوریه) با عنوان «تراژدی و شایعه پراکنی ها» توسط روزنامه ویسکایا پراودا در مسکو منتشر شد. در این بیانیه آمده بود: «وزارت کشور در پاسخ به تماس های مداومی که جهت آگاهی از شرایط کشته شدن یوسییف گرفته شده، اعلام می کند که بسیاری از آنچه در خصوص قتل یوسییف گفته می شود، شایعه ای بیش نیست. همچنین اطلاع داریم که برخی از خبرنگاران و ناشران مختلف علل و عوامل قتل یوسییف را به طور خودسرانه و فردی، مورد تحقیق و جستجو قرار داده اند. وزارت کشور از تمام کسانی که مشغول انجام چنین تحقیقاتی هستند، خواهشمند است از آن دست بردارند، تا مبادا موانعی در مسیر تحقیقات رسمی که بر عهده این وزارتخانه می باشد، تلقی گردند.»

صهیونیسم باید جوابگو باشد!
روز بعد صدور بیانیه (۱۸ فوریه)، تظاهرات عظیمی در منطقه «استانتینای مسکو» در مقابل ساختمان مرکزی تلویزیون به راه افتاد، بیش از ۱۵ هزار نفر در آن شرکت داشته و پلاکاردهایی با شعارهای «صهیونیسم باید جوابگو باشد»، «قاتلان یوسییف بهای آن را می پردازند» و «رسانه، ارتش و اطلاعات و امنیت را از حضور صهونیست ها پاکسازی می کنیم.» را بالا می برند. این تظاهرات با دعوت اتحادیه نیروهای ملی گرای شوروی صورت پذیرفته بود که همه جریان ها و احزاب و تشکل های ضد صهیونیستی، عضو این اتحادیه محسوب می شوند. تظاهرکنندگان، آن روز اعلامیه ای پخش کردند که رهایی اتحاد جماهیر شوروی، از چنگال صهیونیسم و اخراج افرادی که گرایش های صهیونیستی دارند، از رسانه ها و شوراها و تشکل های این کشور را مورد تاکید قرار داده و جهت برگزاری راهپیمایی دیگری در ۲۵ فوریه از همه حاضران دعوت به عمل آمده بود.

پیمان با یوسییف در مبارزه با صهیونیسم
مراسم خاکسپاری یوسییف در روز بیستم همان ماه، با شرکت ده ها هزار نفر از مردم اتحاد جماهیر و سخنرانی جمعی از دوستان و همکاران او به نحوی برگزار شد که شکل یک کنفرانس بزرگ سیاسی را به خود گرفته و عموم سخنرانان سرشناس حاضر، رژیم صهیونیستی و دست نشانده هایش در اتحاد جماهیر شوروی را مسئول ترور یوسییف برشمرده و مردم را نسبت به افزایش صهیونیست ها در خاک کشورشان و نیز گسترش دامنه فعالیت صهیونیسم و فراماسونری هشدار دادند. همچنین نسبت به آنکه کشتن بی رحمانه یوسییف، مقدمه یک سلسله عملیات تروریستی سازمان یافته علیه شهروندان و روشنفکران مخالف، صهیونیسم است، اعلام خطر کردند.
هر سخنرانی در پایان با یوسییف پیمان می بست که راه مقاومت و رزمندگی را تا پیروزی نهایی بر صهیونیست ها ادامه دهد.

مترجم: اصغر علی کرمی


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر


5 + 6 =