ردپای خونین اسرائیل در برف‌ های قطب شمال (قسمت اول)

۱۲م دی, ۱۳۹۷ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

آفتون بلادت از دورترین نقطه شمال اروپا، اسرائیل را رسوا کرد

در دورترین نقطه شمال اروپا، حقیقتی جلوه کرد که چشم‌ ها و گوش ‌های جهان از آن غافل بود. خبر از جنایت هراس ‌انگیز و دلهره‌ آوری حکایت می  کردکه از مجموع جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم بی ‌‌دفاع فلسطین وحشتناک ‌تر می‌نمود صهیونیست ‌ها اگر چه در آغاز سال جاری طی ۲۲ روز تهاجم، از هیچ جنایتی در حق مردم غزه کوتاهی نکرده ‌اند،  اما آن ‌ها از سال‌ ها پیش اعضای بدن مردم فلسطین را دزدیده و با آن تجارت می ‌کردند.

همه چیز با نمایش تیتر: «اعضای بدن فرزندانمان را دزدیدند» در بالای صفحه اصلی روزنامه سوئدی «آفتون بلادت» در هفدهم آگوست گذشته آغاز شد. این روزنامه با ارائه گزارشی از ربودن فلسطینیان و سرقت اعضای بدن زندانیان فلسطینی اسیر در چنگال ر‍ژیم صهیونیستی ماجرا را به شکل میدانی در میان خانواده‌ های اسیران و آسیب دیدگان فلسطینی پی  گیری کرد و پس از جمع آوری اسناد و مدارک قابل اعتماد، به افشاگری رفتار کثیف رژیم صهیونیستی دست زد.

«دونالدبوستروم» روزنامه نگار سوئدی شکایت‌ های برخی خانواده‌‌ های فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری، علیه ارتش اسرائیل را در گزارش خود نقل کرد که موضوع عمده این شکایات یک سلسله آدم‌ ربایی سازماندهی شده ارتش اسرائیل بود. ارتش اسرائیل چند روز پس از ربودن جوانان فلسطینی، جسد پاره پاره شده آنان را در حالی به خانواده‌ هایشان باز می  گرداند که بعضی اعضای بدنشان سرقت و غارت شده بود.

به گزارش آفتون بلادت تاریخ جنایت‌ ها به سال ۱۹۹۲ و زمان بر پایی انتفاضه نخست باز می  گردد، هنگامی که سربازان اسرائیلی، پیکر بی ‌جان یک جوان فلسطینی را، پیش از بازگرداندن به بستگانش، به مدت ۵ روز نگه داشته بودند و پس از تحویل جنازه نیز آثار کالبد شکافی پزشکی روی جسد دیده شده است. در متن گزارش آمده است: اسرائیل به اعضای بدن انسان نیاز دارد، چرا که به صورت غیر قانونی با آن تجارت می ‌شود، چنین تجارتی با گرفتن نظر مساعد مسئولان حکومتی و حتی با همکاری بزرگ  ترین پزشکان اسرائیل صورت می  پذیرد. همچنین اشاره شده است که «جوانان فلسطینی ربوده شده، پس از آن که عمل جراحی سرقت اعضای بدنشان اجرا شده است، بازگردانده می  شوند. زمان آن رسیده است که این رفتار شرم آور و این جنایات فجیع که از آغاز انتفاضه نخست در سرزمین ‌های اشغالی رخ می  داد رسوا و در برابر دیدگان همه [جهانیان] افشا کنیم.»

این روزنامه نگار سوئدی همچنین موضوع این جنایت ‌ها را با پرونده دستگیری ۴۴ مجرم، در ماه جولای گذشته توسط پلیس آمریکا در ایالات نیوجرسی پیوند می   دهد که چند خاخام سیاستمدار یهودی به همراه رئیس شهربانی این ایالت همگی از دستگیرشدگان و متهم به قاچاق اعضای بدن انسان بوده ‌اند.

در برابر تهاجم خشمگینانه اسرائیل به آفتون بلادت، بار دیگر این روزنامه در روز ۲۳ آگوست گزارش تحقیقاتی دیگری در خصوص سرقت اعضای بدن منتشر کرد. دو نفر از روزنامه نگاران به تحقیق و بررسی در منطقه کرانه باختری پرداخته و طی آن، اطلاعاتی از مادر و برادر یک [شهید] فلسطینی به نام «بلال غانم»  به دست آوردند که ۱۷ سال پیش، زمانی که ۱۹ ساله بود در اثر یک خطا ـ به بهانه آن که وی را با یکی از فرماندهان انتفاضه اول اشتباه گرفته بودند ـ هدف گلوله صهیونیست ‌ها قرار گرفته بود.

خانم «صدیقه غانم» مادر بلال روایت می  کند: در ۱۳ می ۱۹۹۲ م. سربازان اسرائیلی، جنازه بلال را داخل یک نایلون مشکی آوردند. همه دندانهایش شکسته شده بود و روی بدنش را نیز از حلق تا شکم شکافته وآن را به شیوه زشت و ناپسندی دوخته بودند.

بر مبنای گزارش روزنامه، هنگام بازگشایی سینه [شهید] بلال آثار بریدگی‌ هایی از پایین شکم تا چانه نمایان بود که اعتراف ‌های فلسطینی‌ ها را تأیید می  کند. همچنین در ادامه آمده است: چنین شبهه ‌هایی باید در دادگاه عدالت بین المللی طرح شده و این دادگاه موظف به انجام تحقیقات و بررسی ‌های قانونی علیه اسرائیل است. چرا که رژیم صهیونیستی مظنون به ارتکاب جنایت جنگی است.

با وجود این‌که گزارش منتشر شده بیانگر تلاش شخصی نویسنده برای بازکردن پرونده تجارت اعضای بدن بود ولی غوغایی در میان مقامات اسرائیل از چپ و راست به راه انداخت به طوری که آنان وادار شدند یک تهاجم رسانه  ای، سیاسی و دیپلوماتیک راه بیاندازند که  بدون هیچ خط قرمزی، کشور سوئد و دولت آن را هدف تجاوز سنگین قرار می ‌داد. زیرا دولت سوئد زیر بار معذرت خواهی نرفته و مطالب طرح شده روزنامه را محکوم نکرده بود. در واقع این دولت، محکوم کردن یک رسانه به خاطر مطالب آن را مخالف آزادی بیان و دموکراسی قلمداد کرده بود (همان دلیلی که دولت دانمارک در جریان بحران انتشار نقاشی ‌های توهین آمیز نسبت به پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) در یکی از روزنامه ‌های این کشور، مطرح کرد ). در همین زمان وزیر خارجه اسرائیل «آویگدور لیبرمن» گزارش یاد شده را زشت و ناپسند خواند و از آن اعلام بیزاری کرد.

 

 

نویسنده: ابراهیم خطاب

مترجم: اصغر علی کرمی

 

 


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر


1 + = 8