علم بهتر است، یا ثروت برای پول (قسمت دوم)

۲۷م آبان, ۱۳۹۷ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

نحوه اداره آن دبستان و دبیرستان کوروش، معلمین و کسانی که خارج از آن، از مدرسه حمایت  می کردند و نیز وضعیت فرهنگی مدرسه توضیح بفرمایید.

مدیر مدرسه فردی فرانسوی به نام موسیو اوهایو بود و به کمک خانم فرانسویش مادام اوهایو که هر دو یهودی بودند. (همه، آن جا کمپلت ]به‌طور کامل[ یهودی بودند) و در همان جا سکونت داشتند، مدرسه را اداره می‌ کردند. چون چند تا ساختمان توی این مجموعه بود. ناظم مان آقای نباتیان بود و معلمان ‌مان اکثراً یهودی بودند. مثلاً معلم زبان فرانسه که خیلی اهمیت داشت موسیو آراها و موسیو شاما بودند.

ما در آنجا با انواع و اقسام بچه‌ ها و خانواده‌ های یهودی دوست شدیم. و من هنوز هم با چند تاشون دوست هستم. چون دوستان زمان کودکی می  مانند با هم. چون جوان بودیم. و با هم درس می  خواندیم. کارهای ورزشی با هم می  کردیم. و یه تعدادشون همین طور موندند تا اینکه بعد از انقلاب به تدریج متفرق شدیم. که من یکی‌شون رو تو فرانسه پیدا کردم. و قسمت اعظم آن‌ ها الان آمریکا و اسرائیل هستند، یه چند تایی را من می  توانم اسم ببرم که یکی از جالب‌ ترین این ‌ها آقایی بود به نام منوچهر ساچمه ‌چی که در آن دبیرستان با هم دوست صمیمی بودیم و چون ورزشکار بودم و بچه مسلمان هم بودم و شجاعتم هم از آن‌ ها بیشتر بود، همیشه حامی این آدم بودم و خاطرات جالبی از آن دوران دارم...

... این منوچهر ساچمه ‌چی بعد از دیپلم از ایران به اسرائیل رفت. بعد از اسرائیل آمریکا رفته بود. از آمریکا انگلیس رفته بود (من این ‌ها را از برادرش فهمیدم که در وزارت راه آن زمان کارمند بود.) و دوره ‌های تخصصی امنیتی [در این سفرها] دیده بود. او سال ‌ها گوینده رادیو اسرائیل به زبان فارسی بود. من خودم بارها صدایش را گوش می  کردم. الان هم شنیدم که ایشان از مقامات خیلی خیلی بلند پایه و شاید هم رئیس موساد اسرائیل باشد. شنیدم رئیس موساد اسرائیل. چون رئیس موساد اسرائیل یک رئیس ظاهری دارند، جلوی پرده یک معاون جلوی پرده ولی رئیس اصلی یک کسی پشت پرده است که کسی کمتر می ‌شناسد. به هر حال ]درمورد[ مسائل امنیتی یک همچین چیزی را من شنیدم. به هرحال یک همچین دوستانی هم ما درآن مدرسه داشتیم. بچه ‌های القانیان با ما دوست بودند. که الآن همه آمریکا هستند. مسنن ‌ها بودند. لِوی ‌ها بودند که یک کتابی هم دیدم در مورد لِوی نوشته شده بود، خوندم. بچه ‌های این ها بودند یا برادر زاده‌ های این ‌ها بودند. که این ‌ها هم از دوستان ما بودند. چقدر این ها اتفاقاً ما را تشویق می‌ کردند که آقا پاشو بیا اسرائیل را ببین. و این ‌ها اکثر رفتند اسرائیل و آمریکا. ما قریب چهل سال هر روز صبح، یک ربع به هشت صبح تا هشت صبح که کلاس‌ ها شروع می ‌شد یک ربع یک آقایی بود به نام خاخا یدیدی یا یدیدا که ما بهش خاخام یدیدی می ‌گفتیم که ظاهراً یدیدی شوفط]یدید یا شوفط[ بود و می‌ آمد و ]برای[ این دو هزار بچه در یک سالن بزرگ بالای منبر یهودی سخنرانی می ‌کرد... ده دقیقه از صحبت ‌های ایشان همیشه یکنواختِ یکنواخت بود. پنج دقیقه‌اش مسائل روز و اخبار بود.

... در این ده دقیقه همیشه با آن لهجه یهودی خودش می ‌گفت: بچه‌ها می ‌دونید شما کی هستید؟ شما فرزند یهوه ‌اید. خدای اسرائیل. شما قوم برگزیده ‌اید. فرق می ‌کنید با آدمای دیگه ]آدم ‌های دیگر[ . خیلی هم فرق می ‌کنید با آدمای دیگه.

من این صحبت ها را ضبط نکرده ‌ام ولی همیشه می ‌گفت که شماها قوم برگزیده هستید و هرروز آن را تکرار می ‌کرد بلا استثناء ده دقیقه از این صحبت ‌ها می ‌کرد. که این مغزشویی و سیستم مغزشویی اون  هاست. شما قوم برگزیده هستید، بچة معمولی نیستید. انسان ‌هایی هستید که یهوه خدای یهود شما را به خصوص و به طور استثنایی روی کرة زمین آورده که توسط شما بچه‌ های یهودی که باید تمام مردم کره زمین را زیر نفوذ بگیرید، رهبری آیندة کل جهان به دست شماست. چرا چون خواست یهوه است و بزرگترین وظیفه و فرضیة هر یهودی اینه که در این جهت تمام سعی و کوشش خودش رو بکنه که روزی مسلط بر کرة زمین و مسلط بر تمام مردم زمین باشد. به خواست یهوه و به خاطر رضای یهوه.

یهوه ‌ای که در کتاب مقدس خودشان چنانچه مطالعه بکنید، این یهوه، جنایتکار و … یعنی بزرگترین جنایتکاری که می ‌شه در کتاب ‌های مقدس پیدا کرد همین یهوه یهودی ‌هاست. جز جنایت، جز ظلم، جز دزدی هیچ چیز دیگری این یهوه به ملتش اهداء نکرده و توصیه نکرده یعنی یک روانی به تمام معناست.

حالا این روانی به تمام معنا چه خاصیتی داره که این جور این قوم به این چسبیده ‌اند. من اینو واقعاً نمی ‌تونم بفهمم. کافیِ فقط انسان تورات اینارو بخونه. که یهوه چه بوده و چی از این قوم خواسته. و این قوم در واقع در جهان دنبال چی هستند جز شرارت هیچی دیگه وجود نداره.

حالا آن‌چه که در مورد این آقای خاخام یدیدی سال ‌ها گوش کردیم که بله بچه ‌ها شما قوم برگزیده هستید. و همه باید در خدمت یهوه باشید. وظیفه شما بچه‌ ها این که درس بخوانید…

در رشته ‌های مختلف متخصص بشید، دکتر بشید. به خاطر چی؟ به خاطر اینکه بتونید پولدار بشید یعنی من هرگز از این آقای خاخام یدیدی نشنیدم که شما برید درس بخوانید و دانشمند بشید که شهرت دانش و یا خدمت به علم و دانش بکنید. درس را باید این بچه یهودی به قول خاخام یدیدی می‌ خواند که این بچه یهودی در سایه درس و دانش برود به پول برسد. این خیلی فرق می ‌کند. با تز دیگران. چون انسان درس را می‌ خواند به خاطر دانشش به خاطر این که مقام دانش و منزلت معنویش برود بالا ولی برای یهودی چیزی که من سال ‌ها به گوش خود شنیدم از قول این خاخام یدیدی اینه که آقا درس را بخوانید که متخصص بشید بتونید پول دربیارید، پول، پول، پـــــــول! اینجوری می ‌کرد. پول، پول، پول باید دربیارید. حالا چه جوریشو من نمی ‌دونم باید دربیارید، باید اینو بندازید به کار (اشاره به مغز) ببینید باباهاتون چی میگن، ببینید ننه هاتون چی می گن وقتی پول در می‌ آورید خرجش نکنید‌ها.

آدم حالش به هم می‌ خورد. من تو همان بچگی واقعاً تمام وجودم نسبت به اینا نفرت بود. اون چند تا دوست و رفیق را دوست داشتم ولی یه همچین وضعیتی جز نفرت در وجود من نسبت به این ‌ها ایجاد نمی ‌کرد و من فهمیدم تمام خدای این‌ ها اون یهوه فقط پولِ. هیچی دیگه نیست…

 

 

پاورقی:

۱ – هم اکنون وی به مناشه امیر معروف است.

۲ – وی هم اکنون نیز در این رادیو فعالیت می‌کند.

۳ – ۶ سطر آخر با تقلید صدا و لهجه یهودی گفته شد.

 


فرستاده شده در گفت و گو | بدون نظر

ارسال نظر


9 + 8 =