فوتبال صهیونیستی

۲۶م خرداد, ۱۳۹۷ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

پدیده سرمایه‌گذاری یهودیان متمول بر باشگاههای نامدار فوتبال در اروپا و نقل و انتقال بازیکنان فوتبال و مربیان ، در چند سال اخیر رونق چشمگیری یافته است این امر آسیبهای جدی و قابل توجهی به فوتبال وارد کرده است و می‌توان یکی از آنها را رواج برده‌داری به شیوه نوین دانست.
از چند سال گذشته صهیونیسم بین‌الملل با وسیله قرار دادن ورزش پرطرفدار فوتبال ، در اندیشه هویت‌سازی و مشروعیت بخشیدن به رژیم غاصب اسرائیل است و حضور وسیله ثروتمندان یهودی در باشگاههای اروپایی و خرید سهام تیم‌های مطرح این قاره از شگردهای آنان شده است. در ادامه چند مورد از حضور آنان در فوتبال انگلستان و اروپا ذکر می‌شود.

 

آژاکس آمستردام :

باشگاه آژاکس دارای ریشه صهیونیستی است طرفداران این تیم هلندی همیشه از سمبلهای یهودی و اسرائیل برای تشویق تیمشان استفاده می‌کنند. هواداران آژاکس پرچم‌های بزرگی از ستاره وارد را حمل می‌کنند و فریاد می‌زنند : Joden.joden.jew.jew مسئولین باشگاه قراردادی را با رژیم اسرائیل برای نمایش پرچم آن کشور در اطراف و حاشیه زمین بازی منعقد نموده‌اند. همچنین ورزشگاه این تیم در نزدیکی محله یهودیان قرار داشته و اگر چه بازیکنان آژاکس را غیریهودیان تشکیل می‌دهند لیکن سنت ، افکار و رفتارهای یهودی همچنان با این تیم باقی مانده است و در مقابل مخالفان آژاکس با شعارهایی در حمایت از فلسطین و فریادهای حماس مخالفت خود را ابراز می‌کنند.

تاتنهام هاسپرز :
یهودیان انگلستان از حامیان اصلی تیم تاتنهام به شمار می‌روند و در هنگام بازی این تیم پرچم‌ها و نمادهای اسرائیلی را در دست می‌گیرند. چنانکه در بازی اخیر تاتنهام و اینترمیلان پلیس ایتالیا اعلام کرد : «اجازه نخواهد داد پرچم‌های دارای نشان ستاره ‌داود» (پرچم رژیم صهیونیستی) در مسابقه لیگ قهرمانی اروپا در شهر میلان مورد استفاده قرار گیرد.
ضمناَ علت انصراف تیم تاتنهام از دیدار دوستانه با تیم ملی ایران ، حضور پررنگ دلالان صهیونیستم در لیگ برتر فوتبال انگلیس و حمایت ویژه جامعه یهودیان این کشور از این باشگاه ذکر شده است.

 

چلسی :
سرمایه هنگفت رومن آبرامویچ یهودی و خرید باشگاه چلسی توسط وی در سال ۲۰۰۳ بزرگترین انتقال در فوتبال جزیره یاد شده است. آبرامویج با کمک دلال اسرائیلی فوتبال «زهاوی» توانست مالک باشگاه پرهوادار چلسی شود.
آبرامویچ در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که به دو ملیت داشته و به دو ملیت عشق می‌ورزد ، اول به روسیه و دوم به اسرائیل و به همین علت است که هر ساله مبالغ کلانی جهت برگزاری بازی‌های دوستانه و چند جانبه‌ای موسوم به «Channel One» در تل آویو ترتیب می‌دهد.او در زمان برگزاری مرحله مقدماتی جام ملت اروپا ۲۰۰۸ ، به ملی پوشان اسرائیل وعده پاداش‌های نجومی در قبال شکست تیم ملی انگلیس را می‌دهد.
آبرامویچ با ثروت هنگفت‌اش تعادل بازار نقل و انتقالات فوتبال انگلستان و بلکه اروپا را از روال عادی خارج ساخت. وی برای به خدمت گرفتن ستاره‌های فوتبال ۴۴۱ میلیون پوند وارد بازار نقل و انتقالات نمود. این مبلغ کلان تعادل چرخه اقتصادی را در فوتبال اروپا برهم زد.
اما مضحک‌ترین و غیرعاقلانه‌ترین تصمیم آبرامویچ اخراج ژوزه مورینیو ، مربی موفق آن زمان تیم چلسی و جایگزین کردن آن با آورام گرانت بود.
آرسنال :

باشگاه آرسنال از دیگر تیم‌های حامی رژیم صهیونیستی است. آرسنال به معنی «مهمات جنگی» می‌باشد و آرم و نشان این تیم یک توپ جنگی است. طی توافقنامه‌ای به ارزش /۰۰۰/۳۵۰ پوند با رژیم صهیونیستی و این باشگاه قرار بر این شد که آرسنال «مرکز رسمی و انحصاری مسافرتی» اسرائیل شود و پرچم و نام رژیم اشغالگر قدس بر روی تلویزیون‌های بزرگی دیجیتالی و ۴۵۰ نمایشگر Lcd موجود در ورزشگاه در روزهای بازی نمایش داده می‌شود.
وزارت گردشگری اسرائیل به کانون رسمی سایت Arsenad.Con ، پایگاه داده (Data Base) و مجله آن دسترسی خواهد داشت تا اسرائیل را بعنوان مقصدی برای مسافرت در تعطیلات معرفی نماید. این وزارت خانه حق مالکیتی دریافت می‌کند که بر اساس آن، این اختیار را خواهد داشت تا از آرم و نشان این باشگاه و عکس بازیکنان در تبلیغات استفاده کند و به عنوان هدیه ، بازیکنان این تیم در آگهی‌های تبلیغاتی‌اش ظاهر می‌شوند. بر اساس توافقنامه مذکور ، وزارت گردشگری اسرائیل قادر است سالن ضیافت آن ورزشگاه را ۲ بار در سال مورد استفاده قرار دهد و نیز می‌تواند نمایشگاهی در پایان هر فصل بازی ها ترتیب دهد.
وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی تخمین زده بود که این معامله اسپانسری با آرسنال ، سالانه ۲ میلیون توریست به اسرائیل می آورد. کیت ادل مان مدیر باشگاه آرسنال ، در کنفرانس خبری در اسرائیل در مورد چگونگی کمک به اشغالگران قدس چنین گفته است :
«ما بزرگترین باشگاه لندن هستیم و ۳۰ میلیون هوادار در سرتاسر دنیا داریم». ما در خط مقدم جبهه ضدنژاد و پرستی در انگلستان هستیم و نشان خیلی خوب داریم که براحتی می‌تواند هر محصولی را تبلیغ کند. ما به اسرائیل کمک می‌کنیم که مقصدی مردم پسندتر شود. وقتی که زمانش برسد ، نمایندگان و بازیکنان ما نیز از اسرائیل دیدن خواهند کرد».
روزنامه اورشلیم پست نیز در مطلبی یادآور شد که رئیس سهامداران باشگاه آرسنال ، دنی فینزمن ، نائب رئیس دیوید دین و مدیرعامل ادل مان ، از پیشینه یهودی خود استفاده کردند تا باشگاه دلائل اسرائیل را برای تأسیس آکادمی فوتبال در اسرائیل بپذیرد.
همچنین روزنامه اسرائیلی‌ “هاآرتص” نیز در یادداشتی به نقل از “یوزی‌گافنی” معاون وزارت گردشگری اسرائیل نوشت :
«من می دانستم به کسی نیاز داریم که رابطه با یهودیت داشته باشد ادل مان شاید هر شنبه به کنیسه نرود ، اما در آرسنال یهودیان خونگرم و غیرتمندی هستند که می‌خواهند چیزی به اسرائیل ببخشند».
این وزارتخانه اسرائیل قبل از آرسنال درصدد بود تا با باشگاه های پرهوادار اروپایی دیگری معامله کند که ناکام ماند. باشگاههای یوونتوس و آث میلان ایتالیا هرگز به این کار تن در ندادند. مسئولین آن وزارت خانه ابتدا به سراغ باشگاه یوونتوس رفتند و پس از ناکامی به سراغ آث میلان رفتند و این بار نیز پس از شکست در عقد توافقنامه از نخست وزیر وقت اسرائیل شارون کمک خواستند. سایت باشگاه آث میلان در این مورد چنین گزارش داده است:
«شارون خواسته بود که به برنده شدن در قرار داد اسپانسر تیم میلان کمک شود» لیکن برسوسکونی نخست وزیر و مالک باشگاه میلان پیشنهاد ۵۵۰ هزار یورویی اسرائیل را نپذیرفت و این چنین بود که اسرائیلی‌ها راه آرسنال را در پیش گرفتند.

*****
با توجه به اینکه مالیات ورزشی در انگلستان به مراتب کمتر از اسپانیا و ایتالیاست ، سهام لیگ برتر انگلیس در بورس این کشور عرضه می‌شود و هر تاجر و ثروتمند خارجی نیز می‌تواند سهام یک تیم این جزیره را خریدار می‌کند،صهیونیسم بین‌الملل چرا ، چگونه و بوسیله چه اشخاصی به تجارت پرسود و منفعت دنیای فوتبال را در دست گرفته است ؟
یکی از این چهره‌های مرموز دنیای فوتبال کسی نیست جز «پینی زهاوی».
او کارش را با روزنامه‌نگاری در روزنامه «یدیسلوت آهارنوت» شروع کرد و خیلی زود از طریق لابی‌های صهیونیستی وارد تجارت پرسود نقل و انتقال بازیکنان و مربیان فوتبال شد و در حال حاضر بعنوان یکی از بزرگترین دلالان فوتبال انگلستان و اروپا مشغول فعالیت است. زهاوی با استفاده از رابطه بسیار نزدیک خود با «ایهود اولمرت» نخست وزیر وقت اسرائیل و «ریئون ریولین» سخنگوی سابق پارلمان اسرائیل دست به تأسیس یک شبکه تلویزیونی زده و به آسانی حق پخش مسابقات فوتبال را بدست آورده است. وی در حال حاضر از طریق دوستان سرمایه‌دار خود در اسرائیل تبدیل به پل ارتباطی و واسطه‌ای برای تصاحب و تملک یهودیان بر باشگاههای بزرگ انگلیسی شده است.

زهاوری از با کمک دوستان خود مانند «یاکو یاشار» (که از سرمایه‌داران بزرگ اسرائیل است) تیم مکابی اسرائیل را در سال ۱۹۹۲ خرید و پس از آن سراغ تیم‌هایی چون بیتر اورشلیم رفت و آن را نیز صاحب شد. اولین نقل و انتقال بازیکن توسط زهاوی در انگلیس مربوطه به سال ۱۹۷۹ است که او در این سال در قراردادی به ارزش -/۰۰۰/۲۰۰ پوند ، «آوی کوهن» کاپیتان تیم ملی اسرائیل را به باشگاه لیورپول منتقل کرد و سال بعد در قراردادی دیگر «بری سیلکن» را از باشگاه «منچستر سیتی» به مکابی تل آویل آورد.

آوی کوهن بازیکن یهودی لیورپول
بزرگترین جابجایی در فوتبال انگلستان در سال ۲۰۰۳ اتفاق افتاد که طی آن سرمایه‌دار بزرگ یهودی – روسی آبرامویچ با استفاده از رابطه دوستی با زهاوی توانست مالک باشگاه بزرگ چلسی شود. باشگاه چلسی با خریدهای کلان توانست بازیکنان مطرح اروپایی را خریداری کند و مورینیو هدایت این تیم را به عهده گرفت و طی مدت کمی افتخارات قابل توجهی در فوتبال انگلستان و اروپا بدست آورد. اما به ناگاه در سال ۲۰۰۷ مورینیو توسط آبرامویچ از کار برکنار شد و «آورام گرانت» یهودی (مربی سابق تیم ملی اسرائیل) را بجای او گماشت و این اقدام تعجب و حیرت بسیاری از مربیان ، بازیکنان و هوادارن فوتبال را برانگیخت. گرانت که از دانش روز فوتبال اندوخته‌ای نداشت تمامی زحمات و موفقیت‌های بازیکنان و مسئولین باشگاه را به باد داده و در آن سال چلسی را از قهرمانی بازداشت.

«آورام گرانت» یهودی (مربی سابق تیم ملی اسرائیل)
از دیگر انتقال‌هایی که توسط زهاوی انجام شده است می‌توان به این موارد اشاره کرد : انتقال ۲۹ میلیون پوندی «ریو فردیناند» از باشگاه لیدز یونایتد به باشگاه منچستر یوناتید و انتقال جیووانی دوس سانتوس مکزیکی به بارسلونا و نیز انتقال سباستین ورون آرژانتینی به منچستر یونایتد.
زهاوی اکنون در تمام نقاط جهان دفاتر آژانس انتقال بازیکن دایر کرده است ولی توجه عمده او به مناطق آمریکای جنوبی و آفریقاست. قاره سیاه منطقه ای است که بزرگترین استعدادهای فوتبال را در خود جای داده و زهاوی و دوستانش بازیکنان جوان این قاره را با پاسپورت‌های جعلی و با دستمزدهای پایین وارد فوتبال اروپا می‌کنند.
حال با عنایت به این موارد مگر می‌توان تأثیرات عمیق سرمایه‌داران یهودی و صهیونیسم بین‌الملل را در فوتبال انگلستان و اروپا نادیده گرفت.

 

محمود قرآنی نوشاد


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر


6 + 8 =