سرزمین مقدّس؛ از توطئۀ اشغال تا حماسۀ انقلاب ۶

۱۲م مرداد, ۱۳۹۷ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

قسمت ششم: پایان یک توطئۀ جهانی

بن گوریون، نخست‌وزیر اسرائیل، بعد از جنگ‌های سال ۱۹۴۸ در اثنای تشکیل جلسات سازمان ملل گفت: «این موفقیت‌هایی که در جنگ اخیر نصیب یهود شده است فقط یکی از مقدمات رسیدن به هدف‌های عالی و دورِ فرزندان اسرائیل است.» در کتاب عبری «زِوی شیلواج»، که در سال ۱۹۷۰ انتشار یافته و در مدت کوتاهی چندبار تجدید چاپ شده، آمده است: «در دو هزار سالی که ما از موطنمان رانده شده بودیم، تنها مذهب یهود بود که موجودیت یهودیان را حراست کرد. در قرن نوزدهم این بنیاد به هم خورد و ناسیونالیسم یهود جانشین مذهب شد. ما یهودیان به شرق، به سرزمینی که میان دریای بزرگ و ایران واقع است بازگشته‌ایم.» و بر این اساس، اسرائیل هنوز چشم طمع به تمام خاک اردن هاشمی، سوریه، لبنان، قسمت مُعظم عراق و منطقه وسیعی از خاک مصر شامل جزیرۀ سینا و دلتای نیل دوخته است. مناخیم بگین طیّ نطقی در تل آویو گفت: «اسرائیلِ موجود فقط یک‌پنجم از خاکی است که باید از سرزمین پدران ما در دست ما باشد و این وظیفۀ ماست که چهارپنجم دیگر را با فعالیت و پشتکار به دست بیاوریم.» مقصود او از این لفظ «فعالیت و پشتکار» چیست؟ مناخیم بگین آشکارا آن را تفسیر می‌کند: «ما جنگ می‌کنیم، پس هستیم.» بر اثر همین اعتقاد است که ۵۹% از بودجۀ اسرائیل به نیروهای مسلح تخصیص می‌یابد و همۀ مبالغ هنگفتی هم که از یهودیان سراسر جهان جمع می‌کنند صرف خرید اسلحه و توسعۀ صنایع تسلیحاتی می‌گردد.

مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی بعد از استقرار نظام جمهوری اسلامی یعنی بنیان‌گذاری اولین حکومت دینی اسلامی در قرون جدید را باید همین بیداری مسلمانان دانست. تظاهرات برائت از مشرکین در مراسم حج، سنتی فراموش شده بود که بار دیگر توسط حضرت امام خمینی احیا شد و اسلام حقیقی را از حجاب تفسیرهای متحجرانه‌ای که بر آن سایه انداخته بود بیرون آورد. اصالت دادن به ظاهر شریعت در برابر باطن آن یک امر تاریخی است که یک تحجر تاریخی را در طول قرون ایجاد کرده است.

فاجعۀ مکه نقطۀ پیوند انقلاب اسلامی ایران و انقلاب اسلامی فلسطین است، و آغاز عهد جدید مبارزات مردم مسلمان فلسطین. در یک نگاه جامع به وضع مسلمانان در سراسر جهان امروز و تحولات تازه‌ای که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در وجود آنان رخ داده است آنچه که بیش از پیش مشهود می‌شود آن است که مسلمانان از خواب تاریخی خویش چشم گشوده‌اند و روی به تجدید عهد آورده‌اند. با آغاز این عصر باید گفت که دیگر امکان آن توطئۀ جهانی که با ایجاد اسرائیل در خاورمیانه و جلوگیری از وحدت مسلمانان تحقق می‌یافت، پایان یافته است.

 

شهید مرتضی آوینی


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر


+ 9 = 16