مبانی دشمنی مشترک آمریکا و اتحادیه اروپا با ایران اسلامی(۴)

۲۵م فروردین, ۱۳۹۷ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

 کانون بیداری جهانی

نسیم قدس: اگر ایران در موضوع انرژی هسته‌ای، آن گونه که دنیای غرب اصرار دارد، از سیاست‌ها و مواضع اصولی و حق‌مدارانه‌ی خود عدول و عقب‌نشینی کند، آیا اعتماد آنها جلب و مساله حل و تمام خواهد شد؟

محمدتقی تقی پور: با پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط پایگاه‌های صهیونیسم در ایران و استقرار نظام جمهوری اسلامی، نه تنها «استراتژی پیرامونی» صهیونیست‌ها در منطقه دچار شکستی سخت و غیرقابل جبران گردید بلکه، آرمان آزادی قدس و سراسر سرزمین فلسطین سرلوحه‌ی اهداف انقلاب مردم مسلمان ایران قرار گرفت.

تقی‌پور: با پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط پایگاه‌های صهیونیسم در ایران و استقرار نظام جمهوری اسلامی، نه‌تنها «استراتژی پیرامونی» صهیونیست‌ها در منطقه دچار شکستی سخت و غیرقابل جبران گردید، بلکه آرمان آزادی قدس و سراسر سرزمین فلسطین سرلوحه‌ی اهداف انقلاب مردم مسلمان ایران قرار گرفت.

امواج بیداری اسلامی سراسر منطقه را دربر گرفت. غرور دینی و روحیه‌ی صهیونیسم‌ستیزی، از خاورمیانه تا شمال آفریقا در مصر و مراکش و از آنجا تا اندونزی و جزایر فیلیپین، اقیانوس امت اسلام را به خروش واداشت. به طوری که با خیزش جوانان نستوه و چالشگر فلسطین برای اولین بار در ایران اشغال فلسطین، با انتفاضه‌ی اولین فلسطینیان (دسامبر ۱۹۸۷ م/ آذر ۱۳۶۶)، سراسر آن سرزمین زیرپای اشغالگران به لرزه درآمد و حصارهای آهنین غاصبان فروریخت، و پایه و بنیان دولت صهیونی دچار تزلزل شد. آن‌چنان که امام عزیز و راحل امت درباره‌ی این «حماسه‌ی مردم فلسطین» فرمود: «کوکب دریه فلسطین از شجره لاشرقیه و لاغربیه ما برافروخت».

با انتفاضه‌ی اول بود که صهیونیست‌های اشغالگر برای اولین بار در تاریخ اشغال فلسطین، ناگزیر شدند موجودیت فلسطینیان را به رسمیت شناخته و به طور رسمی به آن اعتراف کنند.

آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰م/ سال ۱۳۷۹ ش، از سوی نیروهای مقاومت اسلامی لبنان و بلافاصله شروع انتفاضه‌ی دوم فلسطینان در مهرماه همان سال، نوید حوادث و تحولاتی بودند که زنگ‌های شکست اشغالگران و عقب‌نشینی اسرائیلیان را به صدا درآورد. آن‌چنان که منجر به فرار صهیونیست‌ها از منطقه‌ی اشغالی غزه و برچیدن ۲۱ شهرک صهیونیست‌نشین و انهدام خانه‌ها و شهرک‌های یهودی در آن منطقه گردید.

این رویدادهای بی‌نظیر در تاریخ پیدایش اسرائیل، حوادث بسیار بزرگ و مهم دیگری را به دنبال داشت که تهاجم وحشیانه‌ی ۳۳ روزه‌ی اسرائیل به جنوب لبنان و سپس شکست خفت‌بار اسرائیلی‌ها و حماسه‌ی پیروزی تاریخی نیروهای مقاومت حزب‌الله برای اولین بار در سده‌ی اخیر، موازنه‌ی قوا و قدرت را در منطقه تغییر داد و نقاط شکست و آسیب‌پذیری رژیم غاصب اسرائیل را برای جهانیان، به ویژه مسلمانان منطقه و بالاخص مردم مظلوم فلسطین به نمایش گذاشت.


فرستاده شده در گفت و گو | یک نظر


یک پاسخ برای “مبانی دشمنی مشترک آمریکا و اتحادیه اروپا با ایران اسلامی(۴)”

  1. توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری در مهر ۳, ۱۳۹۷ | پاسخ

    با سلام. احتراما به استحضار میرساند سازمان فرهنگی هنری شهرداری جهت انجام همکاری های فرهنگی هنری در خدمت جنابعالی می باشد .تلفن ۹۶۶۵۳۶۲۳

ارسال نظر


+ 2 = 3