یهودی کیست؟(۲)

۱۲م اسفند, ۱۳۹۶ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

معروف است که در سال ۱۹۴۵ میلادی هنگامی که «ملک عزیزبن سعود» با «روزولت» رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کرد، روزولت این مسئله را با وی در میان گذاشت و پیشنهاد کرد که با گرفتن بیست میلیون لیره طلا اراضی مورد بحث را به جهودها واگذار کند.

جهودها هنوز از آرزوی پس‌گرفتن زمین‌های اطراف مدینه که مسکن عده‌ای از یهودیان قبل از ظهور اسلام بوده است، دست‌بردار نیستند و در این مورد به شدت فعالیت کرده، نقشه‌هایی طرح می‌کنند.

دوم) شناختن یهودیان و دوستانشان:

یکی دیگر از معیارهایی که در شناخت دسیسه‌کاران می‌تواند به طور جدی ما را کمک کند، ارزیابی واقع‌بینانه و درست اقدامات کسانی است که یا خود یهودی‌اند، یا با یهودیان تعاملات فراوان دارند و طرف اعتماد و کارگزار ایشانند و درمجموع عملکردشان به نفع نظام سلطه جهانی است. تشخیص کسانی که با یهودیان سلطه‌جو، هم، پیوند خونی دارند و هم، همسانی در رفتار و عملکرد، بسیار مهم‌تر از آنی است که در ابتدا گمان می‌شود.

اهمیت تعریف دقیق واژه «یهودی» در این جاست.

یهودیان سلطه‌جو، با سوءاستفاده‌های فراوان ابزاری از مفهوم «دین» در طول تاریخ هم‌کیشان خود را به مثابه یک «باند» و «دسته» ولی با اهدافی راهبردی و بلندمدت تعریف کرده‌اند و ایشان را در موقعیت‌های حساس و مهم به منظور تاثیرگذاری جدی بر تمامی جنبه‌های زندگی جوامع انسانی به کار گرفته‌اند. روشن است که باید ایشان را شناخت و با سمومی که جهت رسیدن به اهدافشان وارد شریان‌های جوامع گوناگون بشری کرده‌اند آشنا شد تا فکر پادزهر کرد.

مطالعات و تجربیات تحقیقی پژوهشگرانی از نقاط مختلف دنیا به طور متواتر نشان می‌دهد که هر جا یک یهودی سلطه‌جوی فعال حضور داشته باشد، وقوع پاره‌ای رخدادها را باید منتظر بود و نیز همان پاره‌ای از رخدادها هر کجا و هر زمان واقع شد باید منتظر حضور لااقل یک یهودی سلطه‌جوی فعال در آن مکان و زمان بود.

نکته دیگری که در این جا باید به آن توجه کرد، شناخت عوامل تفرقه در بین دشمنان صهیونیستی است.

نوع نگرش یهودیت در تعریف شخص یهودی، ازجمله عوامل مهمی است که در تشتت و پراکندگی کلی جامعه اسرائیل می‌تواند موثر باشد.

محمدرضا طیب


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر


8 + 8 =