تحریف (قسمت دوم)

۱۹م دی, ۱۳۹۶ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

انتقام‌گیری از نوع بشر

حدود یکصد سال قبل یک هسته صهیونیستی با هدف انتقام‌گیری از نوع بشر در اروپا به وجود آمد، تا به تلافی زیرفشار بودن و سرکوب و تحقیر یهودیان در ۲۰ قرن گذشته که برخی به حق و برخی ناحق بوده است، با ایجاد فتنه و فساد و دورساختن مردم از فرهنگ انسانی فعالیت کنند که ازجمله وسایل کار این هسته صهیونیستی روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست، مجله نیوزویک، وال استریت ژورنال و ده‌ها رادیو و تلویزیون وابسته و فیلمسازان و کارگردانان مختلف می‌باشد که از این طریق این مخالفت علنی و تبلیغی خود را علیه جنبش‌ها و انقلاب‌های مردم، بخصوص مسلمانان عملی می‌سازند و حتی به سردمداران مرتجع منطقه خلیج‌فارس از ابتدای پیروزی انقلاب خط می‌دهند و جنگ افروزی می‌کنند. در آمریکا روزانه ازطریق ده‌ها روزنامه ۶۲ میلیون شماره منتشر می‌شود که برخی از مقالات آن به وسیله رادیو تلویزیون‌های وابسته نیز نقل شده و صدها میلیون انسان از مطالب آن مطلع می‌شوند که این مطالب خواه ناخواه در ذهن آنها اثر می‌گذارد و پنجاه درصد این روزنامه‌ها در اختیار سرمایه‌داران می‌باشد۵.

قطره‌ای از دریا!

هر چه از نقش روزنامه «نیویورک تایمز» در وارونه جلوه دادن حقایق و گمراه ساختن افکار عمومی آمریکا گفته شود، تنها قطره‌ای از دریاست۶.

سانسور سارتر

«نیویورک تایمز» تنها اخباری را منتشر می‌کند که با مواضعش سازگار باشد و از انتشار هرگونه مطلبی که به گونه‌ای با نظراتش منطبق نباشد خودداری می‌کند، به ویژه آنگاه که موضوع به اسرائیل مربوط باشد. مثال برجسته این اعمال نظر در هنگام پذیرش دکترای افتخاری دانشگاه عبری بیت‌المقدس از سوی «ژان پل سارتر» جلوه‌گر شد. این روزنامه سخنان «سارتر» را بدین سان نقل کرد:

«پذیرش این عنوان که آن را برای خود افتخار می‌شمارم، ارزش سیاسی دارد. این عنوان حاکی از آن است که من از آغاز پیدایش اسرائیل آن را دوست می‌داشته‌ام و امیدوارم که شاهد پیشرفت آن در جوّ صلح و امنیت باشم.»

اما «نیویورک تایمز» عمدا بقیه سخن او را حذف کرد. این قسمت از سخن او در روزنامه «کریستین ساپنس مانیتور» آمده است:

«من اعتقاد دارم که دستیابی به چنین صلحی فقط هنگامی ممکن است که اسرائیلی‌ها به مذاکره با فلسطینی‌ها بپردازند؛ زیرا من در همین حال به سرنوشت ملت فلسطین هم عنایت دارم.۷»

مالکان یهودی نیویورک تایمز

خاندان «سولتز برگر» سال‌هاست که امپراتوری رسانه‌ای نیویورک تایمز را اداره می‌کنند۸. اینان یهودی‌اند.

محمّد طیّب

پی نوشت‌ها:

———————————-

۵- صدا و سیما در کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، گردآوری و تدوین: بنیاد فرهنگی فاطمه‌الزهراء علیهاالسلام، ناشر: مرکز تحقیقات، مطالعات و سنجش برنامه‌ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تهران: زمستان ۱۳۷۳، ص ۶۴ (بخشی از بیانات در نمازجمعه خطبه اول مورخه ۱۵/۶/۶۴).

۶- ارتباط صهیونیستی، آلفرد م. لیلیانتال، سید ابوالقاسم حسینی، (ژرفا)؛ مرکز نشر آثار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، تهران: پاییز ۱۳۷۹، صص ۲۶۰ و ۲۶۱٫

۷- ارتباط صهیونیستی، آلفرد م. لیلیانتال، سید ابوالقاسم حسینی، (ژرفا)؛ مرکز نشر آثار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی (موسسه فرهنگی دانش و اندیشه معاصر)، تهران: پاییز ۱۳۷۹، ص ۲۴۳٫

۸- هفته‌نامه سروش، سال ۲۴، شماره ۱۰۸۳، مورخه ۱ تیر ۱۳۸۱، ص ۴۶٫


فرستاده شده در اخبار،ادبيات مقاومت | بدون نظر

ارسال نظر


3 + = 4