خط پایان امپراتوری شیطان (قسمت دوم)

۲۲م مرداد, ۱۳۹۶ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

هزینه سنگین و سرسام آور نظامی   

اسنایدر مخارج نظامی ایالات متحده را قریب نصف کُلّ هزینه نظامی همه کشورهای جهان ارزیابی کرده و در این باره می  نویسد:

هزینه  های نظامی آمریکا به شکل وحشتناکی از کنترل خارج شده است. حقیقت این است که هزینه نظامی آمریکا از مجموع هزینه های چین، روسیه، ژاپن، هند و بقیه کشورهای عضو ناتو هم بیشتر است. ایالات متحده اکنون ۵/۴۶ درصد مجموع هزینه های نظامی جهان را به خود اختصاص داده است. چین با ۶/۶ درصد، در مقام بعدی جای دارد. فقط هزینه یک روز جنگ در افغانستان، از مبلغی که برای ساختن کل ساختمان پنتاگون لازم است، بیشتر می شود. البته کاستن از هزینه های نظامی هم مشکل ما را حل نمی کند. اگر ما کل هزینه  های نظامی خود را نیز حذف کنیم، باز هم با یک سری بودجه غول آسا روبه رو خواهیم بود. این یکی دیگر از دلایلی است که بگوییم چرا امپراتوری ما در حال مرگ است.

ایالات متحده، بزرگترین بدهکار در تاریخ جهان است. درست هم اکنون، دولت امریکا بیش از چهارده تریلیون [۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱۴] دلار بدهی دارد.    

بدهی ما هر دقیقه  ای که می  گذرد بیش از دو میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۲) دلار افزایش می  یابد. سیاستمداران ما در حال مصرف کارت های اعتباری ملی هستند، گویا این کار هیچ پی آمدی ندارد. البته روز حساب، سرانجام از راه می رسد و وقتی آن روز فرا برسد، جهان دیگر در وضعیتی نیست که به ما کمک بکند.۳

به نوشته ریک رُزاف،۴ روزنامه  نگار و نویسنده آمریکایی، پنتاگون علاوه بر یک میلیون  و  چهارصد و  چهل و پنج  هزار پرسنل فعال، می تواند تا نیم میلیون [۰۰۰/۵۰۰] نفر از گارد ملی و سایر هزینه های ذخیره را فراخواند و فرا نیز خوانده است.

وزارت دفاع بیش از هشتصد هزار [۰۰۰/۸۰۰] کارمند غیرنظامی دارد که در داخل کشور و نیز سراسر جهان حضور و فعالیت دارند.

پنتاگون ۵/۳ میلیون [۰۰۰/۵۰۰/۳] نفر در آرایش نیروهای تحت امر خود، به استثنای پیمان کاران خصوصی  اش دارد.۵

او در ادامه می  نویسد:

جمعیت آمریکا حدود سیصد میلیون نفر یعنی تنها ۴ درصد جمعیت در جهان ۷ میلیارد نفری است. این کشور افزون بر چهل درصد هزینه نظامی دولتی رسماً تأیید شده در جهان را دارد که بالغ بر ۰۰۰/۴۴۵/۱ زن و مرد در نیروهای مسلح این کشور شاغل هستند.۶

محمدتقی تقی پور

پاورقی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۳٫ همان.

۴٫ Rick Rozoff

5. همان، شماره هفتادونه؛ به نقل از: www.global Research.com

6. همان.


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر