خط پایان امپراتوری شیطان(قسمت اول): تهاجم نظامی و پایگاه های جنگی در جهان

۹م مرداد, ۱۳۹۶ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

 نوشته حاضر چگونگی حضور، تهاجم، لشکرکشی و جنایات وحشتناک آمریکا در مناطق مختلف جهان، عوامل پشت پرده این جنگ ها، راهبرد آن ها، ساختار فاسد قدرت، اتاق  های فکر و تصمیم گیری، جایگاه و موقعیت رئیس جمهور، کاخ سفید، کنگره، مجلس سنا، پنتاگون و وزارت امور خارجه در برابر بازیگران و اربابان اصلی و پنهان آمریکا را مورد بررسی و اشاره قرار می دهد:  

تاریخ نگاران، پژوهشگران و کارشناسان سیاسی و نظامی جهان، ماجراجویی، عملیات و تهاجم نظامی آمریکا به مناطق و ممالک مختلف جهان و هزینه  های سنگین و سرسام آور نظامی آن کشور را یکی از دلایل عمده  روند روبه افول امپراتوری شیطان بزرگ می  دانند.

تهاجم نظامی و پایگاه های جنگی در جهان

مایکل اسنایدر۱ پژوهشگر مسایل سیاسی و اقتصادی آمریکا با اشاره به افزایش و گسترش تدریجی حضور آمریکا در کشورهای مختلف جهان، پس از جنگ جهانی دوم، افول و اضمحلال امپراتوری آمریکا بر اثر این جنگ افروزی  ها و جنایت  ها را در دوران کنونی چنین ارزیابی می  کند:

از پایان جنگ جهانی دوم، ایالات متحده، قدرت نظامی و اقتصادی پیش رو در سراسر جهان بوده است. ایالات متحده، دارای بزرگترین اقتصاد در سراسر تاریخ جهان است. دلار آمریکا تقریباً در تمام کشورهای جهان به عنوان ذخیره ارزی استفاده شده و ارتش آمریکا در بیشتر کشورهای جهان حضور فیزیکی داشته است. امروز ارتش آمریکا در بیش از ۱۳۰ کشور حضور دارد و در مجموع دارای ۷۰۰ پایگاه نظامی در گوشه و کنار جهان است. درست هم چون امپراتوری روم، امپراتوری آمریکا بیش از اندازه گسترش یافته و اکنون روند سقوط آن آغاز شده است.

بیشتر سیاستمداران ما [آمریکایی ها] معتقدند می  توانیم به ایفای نقش «پلیس جهان» ادامه دهیم و قدرت خود را در سراسر جهان به نمایش بگذاریم؛ ولی هر چه مداخلات ما بیشتر شود، مردم دنیا بیشتر از ما متنفر می  شوند و مشکلات اقتصادی مان وخیم  تر می  شود. آمریکا اکنون دستخوش امواج سهمگین بدهی است و نفوذ اقتصادی ما در حال رنگ باختن است. حقیقت آن است که آن چه ما شاهدیم، پایان یک امپراتوری و آغاز یک رکورد است.۲

محمدتقی تقی پور

پاورقی

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۱-Michael Snyder، پژوهشگر مسائل اجتماعی و اقتصادی و نویسنده.

۲-سیاحت غرب، مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما، شماره نودوشش، به نقل از: http://endoftheamericandream.com/archives/the-end-of-an-empire-and-the-beginning-of-a-depression.


فرستاده شده در مقالات تخصصي | بدون نظر

ارسال نظر