عرضه ی کتاب با ۵۰ درصد تخفیف؛ در مسیر حمایت از قیام و انتفاضه ی قدس

۲۱م آذر, ۱۳۹۶ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

سازمان مردم نهاد جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف، با هدف آشناسازی هرچه بیشتر مردم، به خصوص نسل جوان دانشگاهی و طلبه نسبت به معارف فلسطین و نیز ماهیت و خطر صهیونیسم جهانی؛ در راستای حمایت از آرمان آزادی قدس و انتفاضه ی بزرگ فلسطینیان و نیز مقابله با دسیسه ها و دست اندازی های آمریکایی ـ صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، به خصوص توطئه اخیر انتقال سفارت شیطان بزرگ به بیت المقدس، محصولات فرهنگی خود در قالب کتاب و نشریه نسیم قدس را با نصف قیمت (۵۰ درصد تخفیف) عرضه کرده است. علاقمندان، به ویژه دانشجویان و طلاب عزیز، تشکل ها، انجمن ها و مراکز بسیج دانشجویی و حوزوی می توانند درخواست خود را از طریق شماره تلفن ۴-۶۶۹۷۷۹۰۳-۰۲۱ و نیز شماره نمابر ۶۶۴۱۸۱۴۳-۰۲۱ اعلام فرمایند.

روابط عمومی سازمان مردم نهاد جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

 

 

امام خمینی (رَحِمَهُ الله) و یهودِسلطه جو

نویسنده: محمّد طیّب

سال چاپ: ۱۳۹۱

قیمت: ۶۰۰۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: رقعی

 

هدف نویسنده کتاب آشنایی خواننده محترم با نگاه امام خمینی (ره) نسبت به یهود، صهیونیسم و اسرائیل ـ به گونه ای جامع، مانع و برگزیده ـ است.

آثار امام خمینی (ره) نظیر «ولایت فقیه»، «آداب الصلاۀ (آداب نماز)»، «تقریرات فلسفه»، «شرح چهل حدیث»، «صحیفه امام» در این مجموعه استفاده شده است.

 

 

 

 

 

لولای سه قاره

نویسنده: شمس الدین رحمانی

سال چاپ: تابستان ۱۳۸۱

قیمت: ۶۰۰ تومان

۱۶۴ صفحه

نام ناشر: موسسه فرهنگی منادی تربیت

قطع: پالتویی

مجموعه حاضر با روش بدیعی که در تحقیق تاریخی دارد، در پی آن است تا با بیان واقعیات نگذارد ماجرای قدس در منظر چشم نسل جوان این آب و خاک تحریف گردد. خاورمیانه به آن دلیل که محل اتصال سه قاره بزرگ آسیا، آفریقا و اروپاست «لولای سه قاره» نامیده شده و در سراسر تاریخ بشر، چهارراه رفت و آمدها و تزاحمها و برخوردها بوده است. خاورمیانه در قرن اخیر، مخزن بیشترین نفت صادراتی دنیا و محل یکی از عجیب ترین وقایع سیاسی تاریخ جهان ـ یعنی به وجود آمدن اسرائیل ـ است.

 

 

 

 

 

 

 

فلسطین در گذر زمان

نویسنده: موسسه دراسات فلسطین و جمعیت مقاصد خیریه اسلامی

مترجم: ویدا براک

سال چاپ: ۱۳۸۳

قیمت: ۶۰۰ تومان

۳۹ صفحه

نام ناشر: نشر هدایت الهی

قطع: رقعی

این کتاب خلاصه ای است از داستان فلسطین که در ابتدا شامل برخی از ویژگیهای جغرافیایی این سرزمین است و سپس به تاریخ بلندمدت آن می پردازد.

 

 

 

 

 

 

 

فرهنگ جامع فلسطین جلد اول(آ- پ)

نویسنده: مجید صفاتاج

سال چاپ: زمستان ۱۳۸۵

قیمت: ۹۵۰۰ تومان

۹۶۰ صفحه + تصاویر

نام ناشر: تجسم اخلاق

قطع: وزیری

 

 

 

 

 

 

 

 

فرهنگ جامع فلسطین جلد دوم(ت- ز)

نویسنده: مجید صفاتاج

سال چاپ: بهار ۱۳۸۶

قیمت: ۹۵۰۰ تومان

۹۴۴ صفحه + تصاویر

نام ناشر: تجسم اخلاق

قطع: وزیری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرهنگ جامع فلسطین جلد سوم(س- ی)

نویسنده: مجید صفاتاج

سال چاپ: زمستان ۱۳۸۶

قیمت: ۹۵۰۰ تومان

۹۵۲ صفحه + تصاویر

نام ناشر: تجسم اخلاق

قطع: وزیری

در این فرهنگ سه جلدی سعی شده است کلیه موضوع های مرتبط با فلسطین از گذشته دور تا زمان حاضر، شامل تاریخ و فرهنگ و تمدن، جغرافیای طبیعی و انسانی و تاریخی و سیاسی، رویدادها و حوادث و شخصیت ها و طرح ها و … مورد توجه و بررسی قرار گیرد که حدود ۲۵۰۰ مدخل موضوعی را دربرگرفته است. از این تعداد بیش از ۱۵۰۰ مدخل اصلی و بیش از ۸۰۰ مدخل ارجاعی براساس حروف الفبا تنظیم شده است. تصاویری ضمیمه هر سه جلد است.

 

 

 

 

 

 

یهودشناخت تأملی بر اندیشه، عمل و فرجام بنی اسرائیل

نویسنده: دکتر سهیلا جلالی کندری

سال چاپ: زمستان۱۳۸۹

قیمت: ۴۸۰۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: وزیری

کتاب یهودشناخت با محوریت اصلی قرآن کریم، کتاب های لغت و تفاسیر مهم شیعی و سنی؛ به پژوهش در مورد یهود از دیدگاه قرآن می پردازد. این پژوهش در چهار فصل با عناوین زیر تنظیم شده است: تفضیل بنی اسراییل و ابعاد آن، علل مغضوب شدن یهود، اندیشه وصفات اخلاقی یهود و فرجام یهود.

 

 

 

 

 

 

 

فروش زمین واقعیت یا شایعه؟

نویسنده: حماس

سال چاپ: ۱۳۸۹

قیمت: ۸۸۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: جیبی

در این اثر زوایای مختلف شایعه دروغین «فروش زمین توسط فلسطینیان» مورد بررسی قرار گرفته است. در این کتاب همچنین وضعیت اراضی فلسطین و قوانین صادره درباره آن طی دو مرحله مورد بحث قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

 

 

کلامی تصویری(به همراه لوح فشرده)

نویسنده: شمس الدین رحمانی

سال چاپ: ۱۳۹۰

قیمت: ۳۵۰۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: جیبی

این اثر به بیان کلام و تصویر؛ تفاوت ها و اشتراکات آنها می پردازد و اینکه آیا فرهنگ های بزرگی چون اسلام و مسیحیّت و حتی یهودی را می توان با یکی از این دو شیوة بیان مرتبط دانست؟ مجموعة مختصرکلامی تصویری به صورت کتاب و لوح آماده و به  مخاطبان ارائه می گردد.

 

 

 

 

 

فاتحین جهانی جنایت کاران واقعی جنگ

نویسنده: لوئیس مارشالکو

مترجم: عبدالرّحیم گواهی

سال چاپ: ۱۳۹۱

قیمت: ۱۳۰۰۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: رقعی

این کتاب در سال ۱۹۵۸ به قلم یک نویسنده و محقق مجارستانی نوشته شده و شامل ۱۹ فصل است. در این کتاب چگونگی حضور و نفوذ یهود در ارکان قدرت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی اروپا و آمریکای آن زمان و به‌علاوه اسرار ناگفته و پنهان تاریخ آن دوران و بازیگران پشت پرده آن، به صورت بسیار شگفت‌آوری، آن‌چنان بازخوانی و روایت شده است که کاملاً در تقابل با روایت‌های تاریخ رسمی جهان یعنی تاریخ‌نگاری غربی ‌ـ ‌صهیونی است.

 

 

 

 

 

 

خفاش و خورشید

نویسنده: شمس الدین رحمانی

سال چاپ: ۱۳۹۱

قیمت: ۲۵۰۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: رقعی

این کتاب‌که‌هم‌ زمان با بزرگداشت سوم خرداد، روز حماسه آزادسازی خرمشهر منتشر شد، به دو موضوع اصلی‌می‌پردازد: بهائیت و روز قدس.

در این کتاب این هر دو موضوع در ظرف زمانی خود و با ارتباط این موضوعات با جمهوری اسلامی ایران از یک‌طرف، و با یهودی‌ها و صهیونیست‌ها ـ از طرف دیگر ـ توضیح داده می‌شود. 

 

 

 

 

 

نانی از خون

نویسنده: نجیب الکیلانی

مترجم: فاطمه اکبری زاده

سال چاپ: ۱۳۹۰

قیمت: ۳۳۰۰ تومان

نام ناشر: حامیان آزادی قدس

قطع: رقعی

موضوع کتاب، کشتن یک کشیش مسیحی در دمشق در سال ۱۸۴۰ به وسیله یهودی های آن شهر و استفاده از خون او در نان فطیر است. نویسنده با بیانی داستانی اما براساس اسناد و مدارک قطعی و در ۲۲ بخش آن را پرداخته و به خواننده محترم ارائه نموده است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

555

 

نویسنده: شمس الدین رحمانی

سال چاپ: چاپ دوم ۱۳۸۷

قیمت: ۲۹۰۰ تومان

۲۱۶ صفحه

نام ناشر: نیستان

قطع: رقعی

 

این مجموعه که از سال ۸۵۷ قمری تا قریب ۵۵۵ سال بعد یعنی مصادف با رحلت امام خمینی (ره)را شامل شده، ابتدا به مقدماتی که به سلطه یهود بر انگلیس و سپس صدور اعلامیّه بالفور، منجر شد و ارتباط انگلیس با صهیونیستها پرداخته و سپس دو شخصیت مهم و اثرگذار در تاریخ ایران، سیدجمال الدین اسدآبادی و محمدعلی فروغی، را معرفی می کند و در پایان به تقابل تاریخی اسلام و یهود که به صورت مبارزه انقلاب اسلامی با رژیم شاه نمودار شد و علل فروپاشی آن رژیم در مقابل این انقلاب اشاره می کند.

 

 

 

 

روند تحول ساف

 

نویسنده: هلنا کوبان

مترجم: بیژن افتخار جواهری

سال چاپ: زمستان ۱۳۸۳

قیمت: ۳۹۰۰ تومان

۳۶۵ صفحه

نام ناشر: مترجم

قطع: وزیری

 

کتاب حاضر جنبه های گوناگون مبارزات فلسطینیان؛ چگونگی تشکیل فتح؛ تشکیل ساف؛ سپتامبر سیاه؛ جنگ داخلی لبنان و حمله ژوئن ۱۹۸۲ اسرائیل به این کشور؛ گروههای غیر از فتح؛ روابط ساف با جهان عرب، اروپا، آمریکا، اسرائیل و دیگر دولتها تا فوریه ۱۹۸۳ را بررسی کرده است.

 

 

 

 

 

 

دروزی ها در اسرائیل سرنوشتی مشترک

 

نویسنده: زیدان اتاشی

مترجم: کیومرث جاویدنیا و سجاد سلطانزاده

سال چاپ: اردیبهشت ۱۳۸۲

قیمت: ۲۵۰۰ تومان

۲۵۰ صفحه

نام ناشر: ناروند

قطع: وزیری

 

نویسنده کتاب خود دروزی ساکن فلسطین اشغالی است. وی سعی دارد تا دروزی ها را معرفی کند و در بخشهایی از کتاب به خدمات دروزی ها نسبت به اسرائیلی ها می پردازد و ادبیات و نوع عبارات استفاده شده حاکی از آن است که نویسنده قصد دارد خواننده را به این سمت سوق دهد که وی اثر را برای مخاطبان اسرائیلی و جلب توجه آنان تدوین و منتشر کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

حماسه سنگ

 

نویسنده: رون کری

مترجم: داود فیاضی

سال چاپ: زمستان ۱۳۸۴ 

قیمت: ۳۸۵۰ تومان

۵۸۰ صفحه

نام ناشر: قدس

قطع: وزیری

 

این کتاب انزجار از تصویر وارونه و متاسفانه متداول رسانه های غربی از واقعیت های اساسی قیام می باشد که در آن صرفا به آخرین قسمت از یک ساز و کار تاریخی پرداخته می شود. این کتاب می کوشد تا این توازن را با تحلیل ریشه های نزاع، به ویژه کاستی های ساختاری توافقنامه اُسلو برقرار کند؛ آن هم به سادگی و با فرصت دادن به طرف فلسطینی منازعه تا صدایش شنیده شود و نیز فرصتی برای آن دسته از یهودیان و آمریکایی هایی است که از سرکوبی صورت گرفته به نام آنها متنفرند؛ صداهایی که به ندرت در مطبوعات آمریکا تحمل می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

ماجرای فلسطین و اسرائیل

 

نویسنده: مجید صفاتاج

سال چاپ: چاپ سوم ۱۳۸۵

قیمت: ۲۰۴۰ تومان

۳۴۰ صفحه

نام ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی

قطع: وزیری

 

این مجموعه به دو بخش تقسیم شده است: بخش اول درباره وضع فلسطینیان و صهیونیستها پیش از اشغال فلسطین، و بخش دوم درباره خود سرزمین فلسطین پیش از اشغال است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آئین اشغالگری

 

نویسنده: عزیز حیدر

مترجم: سعید طبیعت شناس

سال چاپ: ۱۳۸۱

قیمت: ۱۷۰۰ تومان

۲۵۹ صفحه

نام ناشر: موسسه فرهنگی گلچین ادب

قطع: رقعی

 

این کتاب با استناد به تحلیل کلی اوضاع فلسطینیان ساکن اسرائیل، تصویری جامع و شامل را ارائه می دهد تا براساس آن بتوان تصورات مختلف را نسبت به آینده پایه ریزی و ترسیم نمود که صد البته در این امر، اوضاع اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این اقلیت و انواع احتمالات سیاسی در منطقه بخصوص احتمال تحول روابط میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین را مدنظر گرفته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

مصائب مسیح و مصیبت های ما

 

تألیف: جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

سال چاپ: ۱۳۸۳

قیمت: ۷۰۰ تومان

۸۶ صفحه

نام ناشر: جمعیّت حامیان آزادی قدس شریف

قطع: پالتویی

 

این کتاب به بررسی فیلم مصائب مسیح و بازخورد آن می پردازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بررسی حق بازگشت فلسطینیان از نظر حقوق بین الملل

 

نویسنده: می صبحی الخنساء

مترجم: علی اکبر رنجبر کرمانی

سال چاپ: بهار ۱۳۸۵ 

قیمت: ۴۹۰۰ تومان

۳۵۲ صفحه

نام ناشر: سپیدبرگ

قطع: وزیری

 

این کتاب گزارشی است از وضعیت پناهندگان و آوارگان فلسطینی و ملت فلسطین درگیر با انبوه حوادث بین المللی و نیز گزارشی است از وضعیت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دردناک این آوارگان در کشورهای میزبان. این کتاب درصدد است تا از حق بازگشت آوارگان فلسطینی به عنوان حقی قانونی و شناخته شده از نظر منشورها و مقررات و قوانین بین المللی دفاع نماید. جنبه های حقوقی مربوط به وضعیت پناهندگان فلسطینی به طور کامل مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. همچنین این کتاب مواضع قانونی جامعه بین المللی و کمیته های حقوق بشر و سازمان ملل متحد در برابر زیر پا گذاشتن مداوم حقوق ملت فلسطین و جلوگیری از رسیدن این ملت به حقوق مسلم غیرقابل تغییرش و از جمله حق تعیین سرنوشت، ابراز شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وعده صادق

 

نویسنده: محسن یزدی قلعه

سال چاپ: ۱۳۸۶

قیمت: ۱۰۰۰ تومان

۱۴۳ صفحه

نام ناشر: نشرشاهد

قطع: پالتویی

 

این کتاب نگاهی اجمالی بر نبرد ۳۳ روزه لبنان و بازتاب های آن و همچنین مقالات برگزیده صاحب نظران اروپایی، عربی و حتی اسرائیلی دارد که از مطبوعات و منابع داخلی و خارجی جمع آوری شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایداری فلسطین ازنگاه تاریخ و سرزمین

 

نویسنده: سازمان های غیردولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف

سال چاپ: ۱۳۸۵

قیمت: ۱۰۰۰ تومان

۸۲ صفحه

نام ناشر: نشرشاهد

قطع: رقعی

 

این مجموعه به تاریخ و سرگذشت سرزمین فلسطین می پردازد. فصول کتاب شامل: ۱- گاه شمار تاریخ معاصر فلسطین ۲- طرح ایجاد دولت یهودی در فلسطین و تحولات تاریخی آن ۳- اسطوره های دروغین بنیانگذار دولت اسرائیل ۴- مشهورترین کشتارهای صهیونیستها ۵- نمونه ای از عملیات تروریستی صهیونیستها ۶- نمونه هایی از جنایات صهیونیستها علیه بیماران فلسطینی ۷- مهمترین اقدامات ملت فلسطین دربرابر صهیونیسم در سده گذشته ۸- مهمترین آثار اسلامی در قدس و الخلیل ۹- جمعیت فلسطین ۱۰- اقتصاد فلسطین در کرانه و نوار غزه ۱۱- وضعیت دانشگاه ها و دانشجویان فلسطین

 

 

 

 

 

 

 

 


پژوهه صهیونیت (مجموعه مقالات) جلد دوم

 

به کوشش: محمّد احمدی

مجموعه آثاری از: محمدتقی تقی‌پور، شمس الدین رحمانی، علیرضا سلطانشاهی، عبدالله شهبازی و محمد طیب

سال چاپ: پاییز ۱۳۸۱

قیمت: ۳۵۰۰ تومان

۵۵۳ صفحه

نام ناشر: مرکز مطالعات فلسطین

قطع: وزیری

این مجموعه جلد دوم «پژوهه صهیونیت» است که اولین جلد آن در سال ۱۳۷۶ به وسیله موسسه فرهنگی پژوهشی ضیاء اندیشه منتشر شد. در این اثر مجموعه مقالات نویسندگان و پژوهشگران این عرصه درباره صهیونیسم گردآوری شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقش یهود و قدرتهای بین المللی در خلع سلطان عبدالحمید از سلطنت

 

نویسنده: حسان حلّاق

مترجم: حجت الله جودکی، احمد درویش

سال چاپ: ۱۳۸۰

قیمت: ۸۰۰ تومان

۱۹۵ صفحه

نام ناشر: موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران

قطع: رقعی

نویسنده این کتاب سعی کرده ابعاد تازه ای را در تاریخ دولت عثمانی و موضع سلطان عبدالحمید دوم نسبت به مهاجرت یهودیان به فلسطین و تلاش یهود در ایجاد دولتی یهودی آشکار نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آژانس یهود

 

نویسنده: محمدعبدالرؤوف سلیم

مترجم: کاظم نراقی

سال چاپ: چاپ سوم ۱۳۸۶

قیمت: ۳۸۰۰ تومان

۶۵۱ صفحه

نام ناشر: اطلاعات

قطع: وزیری

پژوهش حاضر بررسی فعالیتهای دستگاه اجرایی طرح صهیونیستی یهودی کردن فلسطین را به هنگام قیمومت انگلیسی بر فلسطین شامل می شود. فصلهای اول و دوم به شکل گیری آژانس گسترش یافته یهود اختصاص دارد. سپس در چهار زمینه پی در پی جنبه های گوناگون فعالیت آژانس بررسی می شود.

 

 

 

 

 

سفر به سرزمین سدر و زیتون  لبنان

 

نویسنده: اکبر خلیلی

سال چاپ: ۱۳۸۵

قیمت: ۱۵۰۰ تومان

۱۷۶ صفحه

نام ناشر: رسالت قلم

قطع: رقعی

این کتاب حاصل سفر هفت روزه پنج نویسنده شناخته شده جمهوری اسلامی

ایران در سال ۱۳۸۱ به کشور لبنان، و پژوهش در مرزهای نزدیک به اسرائیل و

دیدار از اردوگاههای فلسیطنی های آواره از وطن است.

 

 

 

 

 

کتابشناسی تفضیلی فلسطین جلد اول

 

نویسنده: مرکز مطالعات فلسطین

سال چاپ: زمستان ۱۳۸۱

قیمت: ۶۰۰۰ تومان

۸۶۴ صفحه

نام ناشر: مرکز مطالعات فلسطین

قطع: وزیری

کتاب حاضر دربرگیرنده کلیه کتابهایی با موضوع فلسطین است که قبل از انقلاب اسلامی و پس از آن تا سال ۱۳۸۰ به فارسی منتشر شده است. در این اثر، کتب به ترتیب حروف الفبا آورده شده است. این مجموعه به دو بخش اصلی تقسیم می شود. ابتدا کتابهایی که فهرست یا توضیحات دارند و قسمت دوم مربوط به آن دسته از کتابهایی است که یا فهرست ندارند و یا فهرست آنها گویا نیست. لیستی از پایان نامه های دانشجویی بخش دیگری از این کتاب می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

سراب

 

نویسنده: یوری دیویس

مترجم: داود فیاضی

سال چاپ: زمستان ۱۳۸۴

قیمت: ۲۰۰۰ تومان

۲۴۸ صفحه

نام ناشر: قدس

قطع: رقعی

در این کتاب به چگونگی و چرایی تشکیل رژیم جعلی اسرائیل پرداخته میشود. نویسنده این کتاب یک یهودی ضدصهیونیست است و از جمله اندک مدافعان حقوق فلسطینی ها می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

باد خانه من است گنجشک بهانه

 

نویسنده: موسی بیدج

سال چاپ: ۱۳۸۱

قیمت: ۱۸۰۰ تومان

۲۸۰ صفحه

نام ناشر: قصیده سرا، امید ایرانیان

قطع: رقعی

این کتاب مجموعه ای از اشعار ۱۰ شاعر فلسطینی است.

 

 

 

 

 

حق بازگشت پناهندگان فلسطینی در حقوق بین الملل

 

نویسنده: دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

سال چاپ: ۱۳۸۲

قیمت: ۵۰۰ تومان

۹۶ صفحه

نام ناشر: دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

قطع: رقعی

این کتاب حاوی دو بخش است. بخش اول پژوهشی است در ارتباط با حق بازگشت پناهندگان فلسطینی از دیدگاه حقوق بین الملل و بخش دوم آمارهایی از جمعیت فلسطینیان در جهان و نحوه پراکندگی آنها در کشورهای منطقه به همراه میانگین نرخ رشد، مرگ و میر و متوسط سن این ملت مظلوم است.

 

 

 

 

 

حق بازگشت فلسطینیان و اصول تحقق آن

 

نویسنده: رمضان باباجی، مونیک شمیلیه ژاندرو، ژرو دولا پرادل

مترجم: محمد مقدس

سال چاپ: ۱۳۸۲

قیمت: ۱۵۰۰ تومان

۲۰۸ صفحه

نام ناشر: موسسه مطالعات و پژوهش های حقوقی شهردانش

قطع: رقعی

این کتاب به قلم سه تن از اساتید شهیر دانشگاه پاریس به رشته تحریر درآمده و شامل ۲ پژوهش است. یکی درباره حق بازگشت فلسطینیان و دیگری درخصوص اصول و احکام تحقق این حق که هر دو پژوهش هایی حقوقی بوده و با هماهنگی نویسندگانشان تهیه شده اند. در پژوهش نخست، به ریشه های مساله حق بازگشت فلسطینیان و روند آن، و نیز موضع اسرائیل نسبت به آن حق پرداخته و پژوهش دوم به موضوع احقاق این حق و نحوه ایفای آن براساس گفت و گوهای سازش جاری، طبق موافقتنامه اُسلو مورخ ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۳ می پردازد و هویت کسانی را که می‌توانند از حق بازگشت استفاده کنند و نیز هدفها و قواعد اجرایی آن را، به دقت روشن می کند.

 

 

 

 

فراتر از واپسین آسمان

 

نویسنده: ادوارد سعید

مترجم: حامد شهیدیان

سال چاپ: ۱۳۸۲

قیمت: ۱۶۰۰ تومان

۲۱۹ صفحه

نام ناشر: هرمس

قطع: رقعی

این کتاب به بررسی زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم فلسطین می پردازد. نویسنده تلاش کرده تا دو هدف عمده را نشان دهد: نخست ارائه هویت فلسطینی ها به عنوان یک گروه انسانی که زندگی شان بسی پیچیده تر و متفاوت تر از تبلیغات سرسام آور است دوم تاکید بر چندگونگی تجربه ها و هویت های فلسطینی. این کتاب همراه با تصویر است.

 

 

 

 

 

 

از جولانگاه استر تا وادی صهیون

 

نویسنده: علیرضا سلطانشاهی

سال چاپ: ۱۳۸۶

قیمت: ۳۵۰۰ تومان

۳۰۴ صفحه

نام ناشر: بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر

قطع: وزیری

این مجموعه بر آن است که بخشی از نیازها را در باب شناخت تاریخ یهود ایران پاسخ گوید و مروری بر سه اثر دارد. حیب لوی و جریان تاریخ یهود ایران، مئیر عزری و اثر او ه دائر بر شرح و توجیه روابط ایران با دولت اشغالگر است و هومن سرشار که سعی در تجمیع افراد و احوال آنها در آمریکا دارد.

 

 

 

 

 

پس پرده هولوکاست

 

نویسنده: محمد تقی تقی پور

سال چاپ: ۱۳۹۰

نوبت چاپ: دوم

قیمت: ۲۵۰۰ تومان

نام ناشر: مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی

قطع: رقعی

کتاب « پَسِ پرده هولوکاست» درباره‌ی افسانه کشتار یهودیان و جعل تاریخی آن است. دستگاه تبلیغاتی صهیونیست‌ها نیز در تأیید ادعای دروغین خود کتاب‌ها و مقالات بسیاری نوشته‌اند.

همانگونه که در این کتاب آمده، محافل صهیونیستی مسلط بر نظام‌های سیاسی و اداری غرب، هرگونه سؤال و تردید در اصل ادعایی خود را برنمی‌تابند، اما واقعیت برای همیشه پنهان نمانده و نخواهد ماند.

در این کتاب تلاش شده تا دروغ بودن این ادعا را با نگاه دقیق علمی و مستند بیش از پیش بر خوانندگان معلوم سازد.

 

 

 

 

 

یهود بین الملل

 

نویسنده: هنری فورد

مترجم: علی آرش

سال چاپ:۱۳۸۲

نوبت چاپ: اول

قیمت:۲۳۵۰

نام ناشر: مؤسسه فرهنگی پژوهشی ضیاء اندیشه

قطع: رقعی

این کتاب شامل مجموعه مقالاتی از هنری فورد است که در اوایل دهه ۱۹۲۰ میلادی در روزنامه ای که به خود او تعلق داشت به چاپ رسید.

این مقالات تصویر جامعی از نفوذ یهود در آمریکا در طول چندین دهه  را به نمایش می‌گذارد؛ همچنین تمرکز توانمند نیروهای سازمان یافته توسط یهود و آثار نفوذ آنان در ایالات متحده را افشا می‌کند و به بیان شیوه‌های پیشروی و دستیابی سریع به قدرت سیاسی می‌پردازد.

هدف نویسنده آگاه سازی ملت آمریکا از خطر شکل‌گیری امپراتوری یهود در این کشور بود.فورد «پروتکل‌های علمای ارشد. صهیون» را برنامه اصلی یهود برای تسلط بر جهان می‌داند و هشدار می‌دهد که یهود به حکومت آمریکا اکتفا نکرده درصدد برپایی حکومت جهانی است . نویسنده اظهار می‌دارد که مسئله یهود در آمریکا به قلمرو سیاست و اقتصاد محدود نمی‌شود بلکه فرهنگ، هنر و رسانه‌های جمعی را نیز در بر می‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

اتاق های گاز در جنگ جهانی دوم واقعیت یا افسانه

 

نویسنده: روبر فوریسون

مترجم:سید ابوالفرید ضیاء الدینی

سال چاپ:۱۳۸۱

نوبت چاپ: اول

قیمت:۲۰۰۰

نام ناشر:مؤسسه فرهنگی پژوهشی ضیاء اندیشه

قطع: رقعی

روبر فوریسون نویسنده ، متخصص و کارشناس بررسی و شناخت اسناد تاریخی است که پس از سالها مطالعه و تحقیق بر روی اسناد و مدارک به جا مانده از جنگ جهانی دوم در مراکز و مؤسسات بزرگ مطالعاتی و پژوهشی به این واقعیت دست یافت که مسأله اتاقهای کشتار با گاز و قتل عام یهودی ها (هولوکاست)دروغ و افسانه ای بیش نبوده است. به عقیده وی این افسانه از سوی بعضی مجامع و سازمانهای یهودی و کانون های صهیونیستی با اغراض کاملا سیاسی و بلکه اقتصادی ساخته و پرداخته شده است.

این دانشمند و محقق فرانسوی، طی سلسله مقالاتی درباره این موضوع به افشاگری پرداخته و تا کنون چندین جلد کتب و ده‌ها مقاله معتبر در این خصوص تدوین کرده و به چاپ رسانیده.


فرستاده شده در بيانيه | بدون نظر

ارسال نظر


+ 2 = 9