بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت هتک حرمت مسجد الاقصی

۴م شهریور, ۱۳۹۴ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

بسمه تعالی

هنوز چند روزی از سالگرد به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی نگذشته است که برگ جدیدی از کارنامه سراسر تجاوزگری صهیونیستها ورق خورد .

ظرف چند هفته گذشته صهیونیستها با ایجاد محدودیت زمانی برای نمازگزاران مسلمان و زائرین مسجدالاقصی، بدنبال آن بودند تا به بهانه بازدید جهانگردان در ساعات ۷ تا ۱۱ صبح، یک توطئه جدید علیه قبله اول مسلمین را عملی سازند .

اگر تا بیش از این دولتمردان تجاوزکار صهیونی از طریق برخی جریانهای تند مذهبی، فعالیتهایی را در تعرض به این مکان مقدس سازماندهی و حمایت می کردند، هم اکنون بصورت مستقیم، طرح و ایده خود را مطرح کرده و بدنبال اجرائی کردن آن هستند که تقسیم بندی زمانی حضور در این مسجد از مقدمات این توطئه است .

این توطئه وحشتناک درمسیر یهودی سازی شهر قدس و اماکن مقدس مسلمانان است که با آتش زدن مسجد الاقصی در سال ۱۹۶۹ آغاز شد و با استفاده از غفلت روزافزون مسلمانان به حفاری های هدفمند در زیر حرم الشریف منجرگردید.

سیاست تجاوز مرحله ای این رژیم برای احاصه برحرم الشریف که مسجد قبه الصخره و الاقصی در آن وجود دارد با احداث پل جدید از بخش یهودی به داخل صحن از طریق باب المغاربه آغاز و هم اکنون با ورود آسان به صحن مسجد عملی می شود .

این تعرض مداوم که با دست اندازی به نزدیک ترین بخش فلسطینی به شهر قدیمی قدس در منطقه  سلوان همراه شده است، با این هدف صورت میگیرد که با  یهودی سازی در شهر قدس و شهرکسازی در خارج از محوطه شهر قدیمی، چهره، نما و جمعیت شهر کاملاً یهودی و همسو با سیاستهای نژاد پرستانه باشد . خطری که از ابتدای تشکیل این رژیم، فرهنگ و تمدن اسلامی را نشانه گرفته است و سازمانها و مجامع بین المللی نسبت به این هدم و هتک، سکوت معناداری کرده اند .

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ضمن محکوم نمودن تجاوز و هتک حرمت مسجدالاقصی  ظرف چند روز اخیر، از مسلمانان ایران اسلامی و سایرکشورها می خواهد که با ابراز خشم و نارضایتی خود، از تمام وسایل و امکانات موجود برای جلوگیری از این تعرض آشکار اقدام نمایند و اجازه ندهند این رژیم رو به زوال در مسیر نابودی خود، تمدن و میراث فرهنگی، مذهبی بشر را نیز به زوال و نیستی بکشاند .


  کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین

 ۲۳ شهریور ۹۴ 

 ۳۰ ذی القعده ۱۴۳۶


 

 


فرستاده شده در بيانيه | بدون نظر

ارسال نظر


6 + 4 =