« بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین» به مناسبت روز جهانی قدس

۱۳م تیر, ۱۳۹۴ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

بسمه تعالی

      روز جهانی قدس بعنوان یک راهبرد اصولی ، ظرف ۳۷ سال گذشته ظرفیت بزرگی از اراده مسلمین و ملتهای آزاده در برابر زیاده خواهی صهیونیسم و حامیان آن در سطح منطقه و جهان ایجاد کرده است .

      این اقدام هوشمندانه که از سوی حضرت امام خمینی (ره) و بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران طراحی و اجراء گردید با این هدف تاکنون پیگیری شده است که راه حل قضیه فلسطین را در چارچوب جهانی و با همت و تلاش تمام مؤمنین و آزاده گان جهان صرف نظر از دین و نژاد، مورد توجه قرار دهد . چنان که در پیام سال ۱۳۶۱امام (ره) شاهد هستیم : 

« مسئله قدس یک مسئله شخصی نیست و یک مسئله مخصوص  به یک کشور و یا مسئله مخصوص به مسلمین جهان در عصر حاضر نیست، بلکه حادثه ای است برای موحدین جهان و مومنان اعصار گذشته و  حال و آینده، از روزی که مسجدالاقصی پی ریزی شد تا آنگاه که این سیاره در نظام هستی در گردش است . »

     و هم اکنون با خروش ملتهای مسلمان و غیر مسلمان و اقدام  عملی آنها همچون راه اندازی کاروانهای شکست حصر غزه از کشورها و ملیتهای مختلف، شاهد تحقق این نگاه و ایده هستیم . به همین دلیل نیز مردم مسلمان فلسطین از کرانه باختری تا نوار غزه با امید به حمایت جهانی در زندانهای صهیونیستی مقاومت می کنند و در اردوگاه آوارگان امید به بازگشت را در خود زنده نگه می دارند تا ظفر یابند .

    در مقابل سیاستمداران اشغالگر نیز در برابر این رویکرد جهانی با سیاستهای غلط خود ناکام  مانده اند . سیاست هایی همچون ایجاد داعش، که نابودی منابع کشورهای اسلامی و کشتار مسلمانان را درپی دارد . سیاست هایی که در همدستی با آل سعود در حمله به یمن استقلال طلبی مسلمین را هدف گرفته است . سیاست هایی که با تعرض به ساحت قدسی مسجدالاقصی قداست اماکن مذهبی و وحدت مسلمین را نشانه رفته است و سیاست هایی که با تطمیع و تـهدید به دنبال استقرار سازشکاری و صلح ناعادلانه در منطقه است .

      ولی غافل از اینکه خلف صالح حضرت امام (ره) با تأکید بر برپایی روز جهانی قدس و پیگیری مجدانه آرمان رهایی قدس شریف، آزادی فلسطین از نهر تا بحر را سر می دهد تا نشان دهدکه کماکان مهمترین مسئله جهان اسلام آزادی فلسطین است که جز با محو صهیونیسم میسر نخواهد شد . و این زوال در راه است و انشاءا…در آینده نزدیک این وعده خداوند نیز محقق خواهد شد .

     کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با تشکر از حضور هر ساله ملت غیور ایران اسلامی و آزاده گان و مسلمانان جهان در روز جهانی قدس، از آحاد امت اسلامی می خواهد که با افزایش هوشیاری و بصیرت خود نسبت به توطئه های صهیونی برای ایجاد تفرقه در صفوف مستحکم جبهه مقاومت در سوریه، عراق، لبنان و یمن و … روز جهانی قدس سال جاری را  تجلی وحدت امت اسلامی و ملتهای آزاده در برابر استکبار و صهیونیسم قرار دهد و با حضور پررنگ خود در این هماورد جهانی نشان دهد که جبهه مقاومت با فشار در پرونده هسته ای، حمله ددمنشانه به یمن و وحشیگری داعش در ممالک اسلامی، اجازه ایجاد خللی در عزم خود برای استقلال و آزادی را نخواهد داد.                      

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین

پانزده تیر ماه ۱۳۹۴

نوزدهم رمضان المبارک ۱۴۳۶

 


فرستاده شده در بيانيه | بدون نظر

ارسال نظر


+ 8 = 13