بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین بمناسبت سالگرد اشغال فلسطین (یوم النکبه)

۲۳م اردیبهشت, ۱۳۹۴ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

بسمه تعالی

۶۷ سال پیش در چنین ایامی دولت انگلیس بعنوان استعمارگر و قیم مردم فلسطین این سرزمین را ترک کرد و حاکمیت آنرا عملاً به دست صهیونیستها سپرد. در طول دوران قیمومیت که در واقع از اعلامیه بالفور در سال ۱۹۱۷ شروع و در سال ۱۹۲۲ اعلام گردید، دولت اشغالگر انگلیس زمینه های تشکیل دولت یهودی را فراهم نمود . بگونه ای که موج مهـاجرت یهودیان از اروپا و سایر ممالک را تسهیل کرد و نسبت به برپائی مزارع اشتراکی جهت خودکفایی اقتصادی و کشاورزی یهودیان، حمایت لازم را بعمل آورد و برای تشکیل گروههای نظامی و تروریستی همچون هاگانا، ایرگون، اشترن و … چراغ سبز نشان داد.
در واقع روند زمینه سازی دولت یهودی در ۱۵می ۱۹۴۸ تکمیل گردید چرا که به اندازه کافی جمعیت یهودی در فلسطین وارد شده بود و از لحاظ اقتصادی و نظامی هم توان اداره و حفظ خود را بدست آورده بود .
دولت نامشروع صهیونیستی با اشغال مساحتی افزون برآنچه در طرح تقسیم که مصوب ۱۹۴۷ سازمان ملل بود، نشان داد که نه به عهدی پایبند است و نه ملاحظه ای در برخورد با جهان عرب و سازمانهای بین المللی دارد. از همین رو می توان کارنامه ۶۷ ساله این رژیم در منطقه را مملو از پیمان شکنی، اشغالگری، نقص حقوق بشر، ناامنی، بی احترامی به فرهنگ و سابقه تمدنی مردم منطقه و دهها جنایت دیگر ارزیابی کرد. کارنامه ای که بر فهرست سیاه آن بندهایی همچنان در حال افزایش است و قدرتها از آن حمایت کرده و سازمانها بین المللی در برابر آن کور وکر هستند و متأسفانه سران برخی کشورهای عربی و مسلمان با سکوت و اهمال و بعضاً همراهی با این رژیم، بر پیچیدگی و لاینحل بودن مسئله فلسطین افزوده اند .
در این میان با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، راهبرد جدید مقاومت با ابتناء بر آموزه های اسلامی مطرح گردید و الحمدا.. تجارب بسیار ارزنده ای در برابر زیاده خواهی صهیونیستها به جهانیان عرضه شد . از جمله عقب نشینی صهیونیستها از جنوب لبنان، پیروزی در جنگهای ۳۳ روزه، ۲۲ روزه ، ۸ روزه و ۵۱ روزه که دشمن نیز بر آن اذعان و اعتراف دارد. و حتی برای اولین بار عقب نشینی از مرزهای موهوم توراتی همچون غزه را نیز باید به لیست این پیروزیها افزود.
درحقیقت پیام رهایی بخش انقلاب اسلامی برای ملل مستضعف جهان بویژه فلسطین، راه آزادی از اشغالگری و چپاول قدرتها وصهیونیستهـــا از ستم دیده گان جهان بود که ظرف ۳۷ سال گذشته بخوبی عمق و وسعت یافته و به لطف خداوند متعال و استقامت مردم ایران، تمام توطئه ها از جمله تحمیل جنگ ۸ ساله، تحریمها و هم اکنون پرونده هسته ای خللی در این مسیر پر امید و برکت ایجاد نکرده و نخواهد کرد.
ایجاد نفاق درجبهه اسلامی و تفرق مذهبی از جمله موضوع داعش، آخرین تیر استکبار و صهیونیسم در مواجهه با جبهه مقاومت است که با رفتارهای نابخردانه و وحشیانه علیه یمن چهره جدید نمایانده است که بیش از هر زمان دیگری هوشیاری ملل مسلمان و آزاده را می طلبد تا این توطئه نیز به شکست انجامد.
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با یادآوری ۶۷ سال اشغالگری صهیونیستها بر سرزمین مقدس فلسطین که بلحاظ اهمیت و بزرگی، « یوم النکبه» نامیده شده است، از آحاد امت اسلامی در ایران و سراسر جهان می خواهد که با درس گرفتن از عبرتهای این کارنامه ۶۷ ساله، در شناخت و برخورد با دوست و دشمن حقیقی، هوشیاری خود را حفظ کرده و نسبت به اتخاذ رویه صحیح به نفع اسلام و مسلمین، اقدامی شایسته داشته باشد تا در برابر خداوند و تاریخ سربلند و رو سفید گردد .
در واقع هر تصمیم و اقدامی که وحدت مسلمین را به ارمغان آورده و دشمن صهیونیستی و استکبار را به چالش و اضمحلال رهنمون سازد، برای جامعه مسلمین مفید است و در مقابل هیچ مسلمان و آزاده ای نباید به وضعی راضی شود که بی گناهان در آن قتل عام شوند، مسلمانان به بهانه اختلافات مذهبی ذبح گردند، منابع و ثروت مسلمین علیه یکدیگر از میان برود و آنگاه صهیونیستها در پرتو این نابسامانی حاشیه امن یابند و احساس موفقیت کنند .

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین
۲۲/۲/۹۴ مطابق با ۲۳رجب ۱۴۳۶


فرستاده شده در بيانيه | بدون نظر

ارسال نظر


7 + 8 =