بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین بمناسبت وقوع فاجعه انسانی در اردوگاه یرموک بدست جلادان داعش

۱۳م فروردین, ۱۳۹۴ -

چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب

بسمه تعالی

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین
بمناسبت وقوع فاجعه انسانی در اردوگاه یرموک
بدست جلادان داعش

همزمان با تسلط ملت و دولت عراق به شهر تکریت و پیروزیهای اخیر در برابر ددمنشی های داعش در عراق،   اخبار نگران کننده ای از تسلط و جنایت تکفیریها در اردوگاه فلسطینی یرموک به گوش می رسد. گویی که داعش می خواهد این شکست خفت بار خود در تکریت را با جنایتی در یرموک آنهم برسر فلسطینیها جبران نماید . و تعجب آور اینکه در تدارک این فاجعه جدید، جبهه النصره که به ظاهر با داعش تضاد فکری و در واقع منافع دارد، در این مسیر با داعش همداستان شده است . و چه تلخ است رفاقتی که باید علیه اسرائیل ایجاد شود، هم اکنون علیه فلسطینیهای آواره، سازماندهی می شود .
از مظلومیت ساکنین اردوگاه یرموک همین بس که بعنوان بزرگترین اردوگاه فلسطینی خارج از فلسطین اشغالی از حیث وسعت و جمعیت، هنوز از سوی آنروا بعنوان مهمترین سازمان کمک رسانی به آوارگان فلسطینی، رسمیت نیافته و ازکمکهای اندک آن نیز محروم است و تأسف بارتر اینکه در خلال ۳ سال اخیر، به تلی از ویرانه تبدیل شده و ساکنین آن دچار آوارگی مجدد گردیده و یا در بدترین شرایط معیشتی، بهداشتی و روحی به ســــر می برند.
هم اکنون با حوادث اخیر، اوضاع این اردوگاه علیرغم هشدار و ابراز نگرانی سران مقاومت فلسطینی، وضعیتی فاجعه بار یافته است و جلادان داعش برآن هستند تا در پناه سکوت مجامع بین المللی و اغماض قدرتها و حمایت صهیونیستها، جنایت جدیدی را رقم بزنند که آغاز آن از روز گذشته کلید خورده و با ادامه این سکوت ابعاد نگران کننده تری می یابد .
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ضمن محکوم نمودن پیمان نامبارک داعش با صهیونیسم در  هدم و نابودی آرمان آزادی قدس شریف، از ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی و آزادﻩگان جهان و دولتهـای آزاده می خواهد که در قبال این مصداق واقعی از نقض بی بدیل حقوق بشردر برابر ملتی که ۶۸ سال محرومیت از تمام حقوق اولیه انسانی را با تمام وجود، تجربه کرده، اعلام موضع کرده و از تمام امکانات و ابزار لازم برای توقف این جنایت استفاده نمایند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین
۱۶ فروردین ۹۴- ۱۵ جمادی الثانی ۱۴۳۶


فرستاده شده در بيانيه | بدون نظر

ارسال نظر


6 + 8 =